GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-05-2020 12:27   Güncelleme : 19-05-2020 12:27

ERCAN:* BİZ HALA BANDIRMA VAPURU’NDA ATA’MIZIN YANINDAYIZ!

İYİ PARTİ GENÇLİK KOLLARI İL BAŞKANI AV. ERCAN: BİZ HALA BANDIRMA VAPURU’NDA ATA’MIZIN YANINDAYIZ! * MİLLET OLARAK İSTİKLALİMİZİ BORÇLU OLDUĞUMUZ, HER TÜRK GENCİNİN KAHRAMANI, EZELİ VE EBEDİ BAŞKOMUTANIMIZ ATATÜRK’Ü İYİ GENÇLİK OLARAK DERİN SAYGI, RAHMET VE MİNNETLE ANIYORUZ. * GENÇLERİN BAYRAMINDA GENÇLERİMİZE SÖZ VERİYORUZ; İYİ PARTİ İKTİDARINDA TÜRK GENÇLİĞİ DEVRİNİN EN ÖZGÜR GENÇLİĞİ OLACAKTIR.

ERCAN:* BİZ HALA BANDIRMA VAPURU’NDA ATA’MIZIN YANINDAYIZ!

Kayseri İYİ Parti Gençlik Kolları İl Başkanı Av. Yaşar Tuğrul Ercan 19 Mayıs nedeniyle açıklama yaptı.

“19 Mayıs 1919'da Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun'a çıkması ile bağımsızlığımızın ve kurtuluşumuzun ilk adımı 101 yıl önce atıldı. Bayram olarak kutladığımız bu günü Atatürk biz Türk gençliğine armağan etmiştir. Millet olarak istiklalimizi borçlu olduğumuz, her Türk gencinin kahramanı, ezeli ve ebedi başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk’ü İYİ Gençlik olarak derin saygı rahmet ve minnetle anıyoruz.” Dedi.

Açıklamasında “Kuruluşa, kurtuluşa, cumhuriyete, aydınlanmaya, demokrasiye, egemenliğin halka ait olduğu anlayışına,

giden yolun adı olan 19 Mayıs’ı coşkuyla sokaklarda kutlayamamanın üzüntüsü ve burukluğu içerisinde olsak da, sadece bu yıla özgü evlerimizde 19 Mayıs ruhunu ve coşkusunu yaşayacağımızı biliyoruz.

19 Mayıs 1919’da Samsun'da yakılan bağımsızlık meşalesinin bu topraklarda sonsuza kadar yanmaya devam etmesi için İYİ Gençlik olarak çalışacağımızın, Atatürk’ün devrimlerine ve mirasına sahip çıkacağımızın sözünü veriyoruz. Biz hala Bandırma Vapurunda Ata’mızın yanındayız.” Diye konuştu.

Av. Yaşar Tuğrul Ercan, İYİ Parti iktidarında gençlerin özgür olacağının, tweet atmaktan korkmayacağının, ifade ve eleştirme hürriyetinin korunacağının vurgusunda bulunarak şu ifadeleri kullandı:

“Son olarak gençlerin bayramında, gençlerimize söz veriyoruz; İYİ Parti İktidarında Türk Gençliği devrinin en özgür gençliği olacaktır!

Yüce Türk Milletinin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutluyor başta Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, Kurtuluş Savaşı'nın tüm kahramanlarını rahmet, saygı ve şükranla anıyoruz.

Saygı Olsun Bu Çelik

Atlıların Göktuğuna,

Tuğu Kaldırmış Olan

Orduların Başbuğuna!” (Kurum Haber)