YEREL
Giriş Tarihi : 11-05-2022 12:45

ENGELLİLER SANAT FESTİVALİ DÜZENLENDİ

ENGELLİLER SANAT FESTİVALİ DÜZENLENDİ

Anadolu Sosyal Sorumluluk Derneğince (ASOS) Engelliler Haftası dolayısıyla Engelliler Sanat Festivali düzenlendi.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konferans Salonu'nda  düzenlenen ve Protokol mensuplarının da katılı ile gerçekleşen etkinlikte konuşan Anadolu Sosyal Sorumluluk Derneği Başkanı Kadircan Gökalp 2008 yılında bir trafik kazası sonucu omurilik felci olduğunu bunun sonucunda  engelli bir vatandaş olarak hayatına devam ettiğini anlatırken trafik kurallarına uymanın önemine vurgu yapması dikkat çekti. Bunun yanı sıra Gökalp etkinlikle engellilerin imkan verilirse neler yapabileceklerini ortaya koymak istediklerini dile getirdi.

İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli ise konuşmasında 35 yaşındayken motosiklet kazası geçirdiğini, ilk müdahale sayesinde hayata tutunduğunu belirtirken”İşin büyük kısmı beyinde bitiyor. Siz ne üretebilirim diye düşünüyorsanız fiziken ayağa kalkamasanız da zihnen ayağa kalkarsınız. Azmi elden bırakmamak gerekiyor.” İfadelilerine yer verdi.

Kayseri İl Kültür Ve Turizm müdürlüğü, Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Deniz işitme engelliler Gençlik Spor Kulübü Derneği, Besem Sanat ve  Tiyatro Topluluğu,Kayseri Özel Çocukları Topluma Kazandırma Derneği, Türk Kızılay Engelsiz Kayseri gibi kurum ve kuruluşların da desteklediği etkinlikte Kızılay Engelsiz Kayseri Şubesi birim sorumluları ve faaliyetleriyle ilgili yararlı bilgilerle etkinliği izlemeye gelen katılımcılar bilgilendirildi.

Bunun yanı sıra  özel çocuklar mehter ve ritim gösterisi yaparken etkinlik bedensel engellilerin tiyatro gösterisi ve görme engelli halk ozanı Ayhan Evşen’in Türk halk müziği konseriyle son buldu. ÖMER FARUK KOTAY  

AdminAdmin