YEREL
Giriş Tarihi : 23-02-2021 12:26   Güncelleme : 23-02-2021 12:26

EMEP KAYSERİ: AKP’Lİ VEKİL TAMER MİLLETİN AKLIYLA DALGA GEÇİYOR! 

EMEP KAYSERİ: AKP’Lİ VEKİL TAMER MİLLETİN AKLIYLA DALGA GEÇİYOR! 

Daha önce oğlunun “Covid 19 test kiti mevcut, siparişi alınır” paylaşımıyla gündem olan AKP Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, katıldığı TV programında “Artık asgari ücretlinin evinin önünde arabası mevcut” söylemiyle tepkilere neden oldu. “Türk ekonomisi sıkıntılı süreçte bile büyüyor ve bu ilerlemeyi yok sayamayız. Bakıyoruz, eleştiren insanlar cep telefonlarını 6 ayda bir değiştiriyorlar, arabalarını yılda belki de ikinci yılda değiştiriyorlar. Artık asgari ücretli evinin  önünde arabası mevcut” diyen Tamer’e cevap EMEP’ten geldi. 

AKP Vekili Tamer’e Soruyoruz: Asgari Ücretle Bir Ay Geçinebiliyor Musun?

AKP Kayseri Milletvekili Tamer’e, Emek Partisi (EMEP) Kayseri İl Başkanı Ahmet Akarsu’dan tepki geldi. Akarsu, “Milletin oyu ile seçilenler, zırhlı araçlara biniyor, lüks dairelerde oturuyor. Oğlu Covid 19 test kiti siparişi toplama iddiasıyla yüz yüzeyken AKP’li vekil Tamer, asgari ücretliye laf ediyor. Tamer’in sözleri milletin aklıyla dalga geçmektir. Yoksulluk gerçeğini gizleyemezsiniz. Gereken cevabı işçiler ve emekçiler verecektir” dedi. 

Akarsu, “Pandemiyle derinleşen krizde ‘bir eli yağda, bir eli balda’ olan AKP’li vekil Tamer, evine bir ekmek daha fazla götürebilmek için, canını hiçe sayarak mesaiye kalan işçi ve emekçilere dil uzatamaz. Ülkedeki açlık ve yoksulluğu, evinin önünde araba var. Cep telefonu var vs. diyerek gizleyemezsiniz. Önce siz mal varlığınızı açıklayın, sonrada bir ay asgari ücretle geçinin de görelim” diye konuştu. 

Tablo Gerçekleri Ortaya Seriyor

Asgari ücreti dolar üzerinden savunan Tamer’e 11 yılı içeren asgari ücret ve dolar tablosu ile cevap veren Akarsu, “2010’da 400 dolar olan asgari ücret aradan 11 yıl geçmesine rağmen, artması gerekirken 380 dolara düşmüştür. Tablo gayet açıktır. Vekil Tamer, milletin aklıyla dalga mı geçiyorsun?” ifadelerini kullandı. 

Pandemi de Ekonomi Büyüdü Ama… 

Pandemi de Türkiye’nin ekonomisinin büyüdüğüne vurgu yapan Tamer, doğru söylüyor diyen Akarsu, “Evet, pandemi de ekonomi büyüdü. Ama patronların, yandaşların, kapitalistlerin ekonomisi büyüdü. İşçiler hala açlık sınırında bir ücret ile çalıştırılıyor. Tabii siz asgari ücret ile bir ay geçinmenin ne demek olduğunu bilmediğiniz için, vekil maaşı alarak yıllardır size oy veren halka, açlığı ve yoksulluğu reva gördüğünüz için bu çıkışı yapabiliyorsunuz. Gerçekleri sizin ağzınızdan duymak yetmez. Cevabı işçi ve emekçiler, asgari ücretle yaşamaya çalışanlar verecektir” şeklinde konuştu.