YEREL
Giriş Tarihi : 07-01-2021 10:29   Güncelleme : 07-01-2021 10:29

EMEK GENÇLİĞİ KAYSERİ BOĞAZİÇİ DESTEK AÇIKLAMASI

EMEK GENÇLİĞİ KAYSERİ BOĞAZİÇİ DESTEK AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Boğaziçi Üniversitesine partisinden milletvekili adayı olan Melih Bulu’yu rektör olarak atadı. Demokratik ve özerk üniversite talebiyle "kayyım rektör istemiyoruz" diyen Boğaziçili öğrencilerin yanındayız.

Bu atamalar biz gençlere gösteriyor ki üniversitelerde liyakatin yerinin sadakat, özgeçmişin yerini parti kimliği almıştır. Siyasal iktidar akademik ve bilimsel eğitim yerine “biatçı” eğitimin üniversitelerde hakim olmasını istediğini bir kez daha kayyum rektör ataması ile göstermiştir. Üniversiteler siyasilerin ve yandaşlarının değil bilimin, kültürün yuvasıdır. Melih Bulu’nun Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör olarak atanması üniversiteleri tek adam rejiminin kışlalarına çevrilmek istenmesi ile alakalıdır. 

Üniversitelerimize yönelik gerici saldırılar devam ederken atanan rektörün öğrenciden, akademisyenden ve üniversitede çalışan emekçilerden değil tek adam politikalarından yana tavır alacağı kesindir.

Üniversite gençliği olarak; okullarımızda eşit, bilimsel ve laik bir eğitim almak istiyoruz.  Emek Gençliği Kayseri olarak, demokratik yollar izlenmeden atanan “Kayyum Rektörü” kabul etmiyor, Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri ile dayanışma içerisinde olacağımızı ifade ediyoruz. Bu sebeple tüm öğrencileri, Boğaziçi öğrencileri ile dayanışmaya ve mücadeleyi büyütmeye çağırıyoruz!

                                                                                Emek Gençliği Kayseri