YEREL
Giriş Tarihi : 04-03-2021 11:50   Güncelleme : 04-03-2021 11:50

EKONOMİDE DOĞRU KONUMLANMAK ÖNEMLİ

EKONOMİDE DOĞRU KONUMLANMAK ÖNEMLİ

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği(ASKON) Kayseri iş dünyasına ait şubat ayı verileri değerlendirdi. Başkan vekili Alperen Murat gelişen ekonomide doğru yerde konumlanmak gerektiğini belirtti.

ASKON Kayseri Başkan Vekili Alperen Murat, “Ekonomiye tek bir günle değerlendirmek mümkün değil. Haftalık, aylık, yıllık ve uzun vadeli hesaplamalara bakmak gerekir. Örneğin Kayseri’de geçen senenin aynı ayında pandemi koşulları henüz başlamamışken şimdiki rakamlara yaklaşılmamıştı. İhracat rakamlarına baktığımızda geçen seneye oranla %18’lik bir artış varken bir önceki ay olan ocağa göre %5.6’lık bir artış görüyoruz.  Gelişme eğrisine bakınca gidişat memnuniyet verici. Türkiye geneli olarak ise bir önceki aya oranla %7.5 civarında bir artış gördük. Bu da Kayseri’nin alması gereken yol anlamında bir değer belirtiyor. Ekonomide doğru konumlanmak önemlidir. Doğru hamleleri doğru zamanda yapmak mühimdir. Bu bizim hedeflerimiz doğrultusunda önemli olacaktır.” dedi.

Alperen Murat, “Normalleşme adımları ekonomiyi olumlu anlamda etkileyecektir. Belirsizlik ortamının kalkması iş dünyası ve bilhassa yatırımcı için önemlidir. Yeni normalleşme ile ekonomi verilerinde de canlılık görülecektir. Şurası muhakkak ki eskiden ekonomi başşehri olarak bilinen Kayseri için ticari anlamda güncellemelerin ve yeni model ekonomiye uyum sağlamanın zamanı gelmiştir” şeklinde konuştu.