EĞİTİM
Giriş Tarihi : 07-07-2020 12:36   Güncelleme : 07-07-2020 12:36

EĞİTİM BİR SEN TÜRKİYE 2’Sİ OLAN ŞAMPİYON ÖĞRENCİYİ ÖDÜLLENDİRDİ

EĞİTİM BİR SEN TÜRKİYE 2’Sİ OLAN ŞAMPİYON ÖĞRENCİYİ ÖDÜLLENDİRDİ

14 Haziran Pazar günü yapılan Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) sınavı sonuçları geçtiğimiz günlerde açıklandı. Türkiye genelinde 451 bin adayın katıldığı sınav özellikle hedefi yüksek olan adayların tercih ettiği bir sınav olarak kabul ediliyor.

MSÜ sınavı sonuçları açıklandı ve Kayseri Fen Lisesi Öğrencisi Ahmet Hayrettin Mertoğlu  120 sorudan sadece 1 yanlışla Türkiye ikincisi oldu. Başarıyı ödüllendirme geleneğine devam eden Eğitim Bir Sen Kayseri 1 Nolu Şube Türkiye ikincisi olan Ahmet Hayrettin Mertoğlu’nu altınla ödüllendirdi.

Eğitim Bir Sen Kayseri 1 Nolu Şube Başkanı Aydın Kalkan Öğrencimizin bu başarısında 4 yıldır okulumuzun başarısı için gece gündüz demeden koşturan büyük emek eden İsmail Kaya müdürümüzü, öğretmenlerimizi, öğrencimiz Ahmet Hayrettin Mertoğlu’nu ve ailesini tebrik ediyorum. Başarılarının devamını bekliyorum, ifadelerini kullandı.

Aydın Kalkan okullarımızdan ve eğitimcilerimizden Kayseri’nin eğitimini markalaştıracak başarıları bekliyoruz, bu başarılar asla bizim için sürpriz değil, eğitimcilerimiz, idarecilerimiz emek veriyor, çocuklarımız emek veriyor ve başarılar art arda geliyor, başarılı olan kim varsa biz o başarıyı destekliyor ve ödüllendiriyoruz dedi.

Aydın Kalkan, Kayseri Fen Lisesinin markalaşmasında büyük emeği olan Okul Müdürü Sayın İsmail Kaya’ya teşekkür ettiklerini ve başarılarını takdir ve tebrik etmek için kendisine plaket verdiklerini sözlerine ekledi. (Kurum Haber)