YEREL
Giriş Tarihi : 14-02-2021 13:22   Güncelleme : 14-02-2021 13:22

EĞİTİM BİR SEN 29 YILDIR MÜCADELENİN ÖNCÜSÜ OLMUŞTUR

EĞİTİM BİR SEN 29  YILDIR MÜCADELENİN ÖNCÜSÜ OLMUŞTUR

 

Eğitim Bir Sen’in kuruluşunun 29. Yılı münasebetiyle çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir. Bu kapsamda Eğitim Bir Sen Kayseri 1 Nolu Şube Başkanı Aydın Kalkan bir basın açıklaması yaptı. Aydın kalkan açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Eğitim-Bir-Sen olarak, kazanımlarla dolu hak, emek ve özgürlük mücadelemizde 29. yılımıza girdik. Fikirden aksiyona, birlikten sendikaya, birlerden yüz binlere, etkiden genel yetkiye, toplu görüşmeden toplu sözleşmeye, genel yetkiden zirveye, yerelden evrensele, zirveden yeni ufuklara, yeni ufuklardan yeni umutlara sürdürdüğümüz tarihimizde sendikacılıkta yeni bir çığır açtık, sendikacılığa yeni bir soluk getirdik.

Emperyalizmin gizli esaretine, iş birlikçilerin açık vesayetine, yasalara değil yasaklara, özgürlüğe değil körlüğe hizmet eden, ihanet odaklarıyla amansız mücadelenin örgütlü gücü Eğitim-Bir-Sen, 14 Şubat 1992’de Mehmet Akif İnan’ın öncülüğünde, eğitim çalışanlarının meslekî dayanışması, mali, özlük ve sosyal haklarının korunup geliştirilmesi amacıyla kurulmuştur.

Milletinin kültür ve medeniyet değerlerinden beslenerek büyüyen, sahip olduğu yerli ve millî duruşunu 28 Şubat gibi zorba ve 15 Temmuz gibi kanlı darbe süreçlerinde bile bozmayan; dışarıdan desteklenen, içeriden beslenenlere tereddüt etmeden söylemleri ve eylemleriyle direnen Eğitim-Bir-Sen, kendi hizmet kolunda genel yetkili olmayı gelenekselleştirmiş bir sendika ve milletin hassas olduğu her konuda bütün gücünü ortaya koyan bir sivil toplum örgütüdür.

Eğitim-Bir-Sen, ülkenin idaresine, milletin iradesine tasallut eden şer odaklarına karşı millî iradenin teminatı, demokrasinin dayanağı, hak aramanın adresi, örgütlü mücadelenin merkezidir.

Eğitim-Bir-Sen, mağdur edilmiş, mazlum bırakılmış, zulme ve haksızlığa uğramış coğrafyalara her zaman yardım elini uzatmıştır. Kayseri’ özelinde üyelerimizin karşılaştıkları problemlere çözüm üretmek için her ortamda çalışmalarını sürdürmüştür.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Kurucu Genel Başkanımız Mehmet Akif İnan olmak üzere, kuruluşundan günümüze kadar sendikamıza emek, ömür ve gönül veren tüm genel yönetim kurulu üyelerimize, şube başkanlarımıza, ilçe ve iş yeri temsilcilerimize hassaten tüm üyelerimize teşekkür ediyoruz.