GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-11-2019 15:16

EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR

EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR

ADD Kayseri şube başkanı kemal ceylan yazılı bir açıklama yaparak şu ifadelere yer verdi:

Laik Cumhuriyete ve demokrasiye giden yolda 01 Kasım 1922’de saltanatın kaldırılmasının önemi büyüktür. Türkiye Cumhuriyeti’nin niteliği 01 Kasım 1922’de bizzat Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından tescil edilmiştir. Büyük Atatürk’ün Nutuk’ta belirttiği gibi “Egemenliğin millete ait olduğu ve milletin kendi kaderine sahip olmak istediği yeni bir sistemde saltanattan söz edilmesi zaten mümkün ve kabul edilebilir değildir.”

Saltanatın kaldırılmasından 97 yıl sonra yine saltanat heveslilerinin olduğunu çok iyi biliyoruz. Ancak, Türk milleti “egemenliği saraydan almıştır ve saraya bırakmayacaktır.” Atatürkçü Düşünce Derneği, Türk milletine söz vermiştir. Bu duruşumuzdan asla ödün vermeyeceğiz.

01 Kasım 1928 Harf Devrimi Cumhuriyet Devrimi’nin karakteri açısından önemlidir. “Harf Devrimi Türk milletini köklerinden kopardığı” safsatası üzerinden yapılan saldırıların bilimsel ve tarihsel dayanağı olmadığı kesindir. Yeni Osmanlıcılık hayalleri ile ülkemizin sürüklendiği Orta Doğu bataklığının farkındayız. Bir Orta Doğu devleti olmamak için Cumhuriyet Devrimine tümüyle sahip çıkmak zorundayız. Harf Devrimi bu yönüyle Cumhuriyet Devrimlerinin en fark yaratanıdır.

Büyük Atatürk’ün yaratıcısı olduğu Cumhuriyet Devrimlerini ve bütün kazanımlarını sonsuza kadar koruyacağız ve yaşatacağız…

Ne mutlu Türküm Diyene!

Türkiye Cumhuriyeti İlelebet Payidar Kalacaktır! (Kurum Haber)