YEREL
Giriş Tarihi : 25-11-2020 12:29   Güncelleme : 25-11-2020 12:29

EDA ALBAYRAK'TAN KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE GÜNÜ AÇIKLAMASI

EDA ALBAYRAK'TAN KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE GÜNÜ AÇIKLAMASI

Basına ve kamuoyuna,

Bugün daha özgür, daha eşit ve onurlu bir dünya da yaşamak için mücadele eden, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü.

Şüpheli bir şekilde öldürülen, katilleri korunan, kaybedilen isimlerinin kulaklarımıza değil akıllarımıza en çokta sol yanımıza kazıldığı gündür. 

Kimisi verdikleri mücadelenin bedelini canlarıyla ödemiş, haksızlığa umutsuzluğa ve kendi hayatlarına başkalarının müdahalesine izin vermemek için baş kaldırmış, ellerine kollarına yüreklere vurulmak istenen prangaları söküp atmış. Bu ülkenin kadınları yaşamak için, en çok yaşatmak isterken öldürülmüş.

Unutmayın öldürülen her kadınla yeniden doğup geleceğiz karanlık zihniyetinize karşı kaldırdığınız her eli, uzattığınız her dili devirdiğiniz her gözü kaldıracak ve susturacağız o çirkin karanlık sesi. 

Artan kadın cinayetlerinin haksız tahrik ya da iyi hal indirimlerinin, katillerinin cesaretlendirildiği iktidar ve hukuksuz düzenin, sistemin şakşakçılarının erk zihniyetin kulu olan kim varsa onun karşısında duracak ve mücadelemizin haklı ve onurlu hesabını soracağız.

Kadınların her türlü şiddetten korunması, kadınlara yönelik şiddetin faillerin kovuşturulması, yargılanması ve cezalandırılması için titizlikle hazırlanmış uluslararası bir sözleşme olan,

İstanbul Sözleşmesinin 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Yönelik Şiddetin Engellenmesine dair Kanunun uygulanması gerektiğini birkez daha buradan söylüyor, İstanbul Sözleşmesi ve 6284 sayılı kanunun uygulanması gerektiğini dile getiriyoruz.

Öldürülen tüm kadınlar ve özgürce onurlu bir hayat kavgası vererek yaşamak isteyen tüm kadınlar için. 

 Biz bu düzeni yıkacak hakca eşitce umutlu yarınlara inşa edecek omuz omuza vermiş güçlü kadınlarız.

 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Gününde, her gün olduğu gibi, mücadelemizle elde ettiğimiz kazanımları ihlal edecek ve ortadan kaldıracak düzenleme ve değişikliklerin karşısında olmaya, katili ve sistemi savunanlar karşısında duruş sergilemeye, bizi yok etmek ve görmezden gelmek isteyenlere inat daha çok var olmaya devam edeceğimizi, kadına karşı şiddetin ortadan kaldırılması için haklı mücadelemizi sonuna kadar savunacağımızı dile getiriyor ve AND içiyoruz.

 AND olsun başaracağız

 AND olsun yaşayacağız! 

 

 

Eda Albayrak

CHP Kayseri Gençlik Örgütleri İl Başkanı