GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-05-2020 12:22   Güncelleme : 19-05-2020 12:22

EDA ALBAYRAK’TAN 19 MAYIS MESAJI

EDA ALBAYRAK’TAN 19 MAYIS MESAJI

Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri Gençlik Kolları İl Başkanı Eda Albayrak, yazılı bir açıklama ya0arak şu ifadelere yer verdi:

Sevgili Kayserili yurttaşlarımız ve kıymetli Atatürk ve vatan sevdalıları,

Biz biriz, birleşince çok daha güçlü ve güzel oluyor, hayata karşı daha umutlu ve güzel bakıyoruz. Milletimizin tüm onur ve asaletiyle Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün rehberliğinde tarih sahnesinde bir defa daha şaha kalkışının başlangıcı tarihidir, 19 Mayıs 1919…

Bütün umutların tükenmeye başladığı bir dönemde Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Türk Milleti için bağımlı yaşamaktansa ölmek daha iyidir” diyerek Samsun’a çıkması, bizim için bağımsızlık ve özgürlük mücadelemizin başlangıcı, karanlığın bitişinin simgesi olmuştur.

Bu hareket ile mazlum milletlere ışık olmakla birlikte Türk Milleti, kendi makus talihini tersine döndürmüş; esaret altında var olunamayacağını ve kutsal vatan topraklarımızın ilelebet işgal edilemeyeceğini tüm dünyaya haykırmıştır.

Biz bu millete istiklâl aşkını veren, Kara Fatmaların, Nene Hatunların, Yalnız Efelerin; Biz "Ya İstiklal Ya Ölüm” diyen: Antepli Şahinlerin, Sütçü İmamların, Hasan Tahsinlerin, Seyit Onbaşıların; Biz tarihi tarih yapan Barbarosların, Ulubatlı Hasanların, Mustafa Kemallerin devamı ve düşünceleriyiz.

19 Mayıs 1919′da Samsun’dan yakılan bu özgürlük ateşi, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılmasıyla birlikte kısa sürede dalga dalga tüm yurda yayılmıştır. Bugün ki mevcudiyetimiz ve özgürlüğümüzü o günlere borçluyuz. Temelleri yine o günlerde Mustafa Kemal Atatürk tarafından atılan “milli egemenlik” ilkesi ile birliğimiz ve bütünlüğümüz sağlanarak, çarenin ancak millette olduğu tescillenmiştir.

Bugün de vazgeçilmez güç kaynağımız milletimizin iradesidir, inancıdır. Bunun yaşatılması için her yurttaşa ve özellikle de Atatürk’ün 19 Mayıs’ı armağan ettiği biz gençlere büyük görevler düşmektedir. Nasıl ki bu ülkenin gençleri, vatan topraklarına düşman basmasın, diye bağımsızlık için gözlerini kırpmadan canlarından, en sevdiklerinden, hayallerinden vazgeçtiler ise aynı tutumu sergilemek; bu ülkeye sevdalı biz gençlerin görevidir

Yakın bir gelecekte ülke yönetiminde söz sahibi olacak ve Türkiye Cumhuriyeti’ni omuzlarında yükseltecek olan biz gençler, Ay yıldızlı bayrağımızın altında hepimizin bir ve bütün olarak imkân yaşamasını sağlayan demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyetini tüm kurumları ile dimdik ayakta tutacaktır.

Sevgi, saygı, hoşgörü ve uzlaşma ortamı içinde üstesinden gelinemeyecek bir sorunun bulunmadığını unutmamamız gerekir. Birlik ve bütünlüğümüze yönelik her türlü saldırı veya tehdit karşısında daha fazla kenetlenerek hiç bir kimsenin, hangi amaçla ve ne şekilde olursa olsun, huzur ve güvenliğimizi bozmasına fırsat vermeyeceğiz. Yurdumuza huzur dolu günleri yine getireceğiz! Adaletin hak ve hukukun yılmaz savunucuları olarak; ne Mustafa Kemal’in izinden, ne de doğrunun peşinden asla ayrılmayacağız.

Bu ülkenin kurucu değerlerine aşağılıkça konuşan Fesli Kadir’i sahiplenenlere karşı Cumhuriyetin temel değerlerini korumaya sonuna kadar kararlıyız. Bu durumun sonsuza kadar devam edeceğinden kimsenin şüphesi olmasın.

Genciz biz! İşsiz, burssuz ve yurtsuz… Geleceğimizi karanlığa sürmek isteyenlerden geri alacağımıza ve gereğini yapacağımıza Ant içeriz.

“Milletin bağrından temiz bir nesil yetişiyor. Bu eseri ona bırakacağım ve gözüm arkamda kalmayacak” diyerek bizlere güvenen Atamız, her şey için sana minnettarız.

Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızın 101. Yılı kutlu olsun…(Kurum Haber)