YEREL
Giriş Tarihi : 23-11-2020 12:54   Güncelleme : 23-11-2020 12:54

DURSUN ATAŞ’TAN O BELEDİYELERE TEPKİ  

DURSUN ATAŞ’TAN O BELEDİYELERE TEPKİ  

 

-ÇALIŞANLARA DESTEK VERİN MALUM VAKIFLARA DEĞİL  

-HANİ BELEDİYELERİN BORCU YOKTU?  

-HEMŞEHRİLERİMİZ HAYATTA KALMA MÜCADELESİ VERİRKEN, KAYSERİ’DEKİ BAZI BELEDİYELER ÇALIŞANLARINA SAHİP ÇIKMIYOR  

-BELEDİYELER BU ZOR DURUMU FIRSATA ÇEVİRMEYE ÇALIŞIYOR  

-ÇALIŞANLARINI İZİNE GÖNDERMEK YERİNE BELEDİYELERİN İSRAFI VE KEYFÎ HARCAMALARINI KISIN  

  

  

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Kayseri’de ki bazı belediyelerin çalışanlarını “Kısa çalışma ve ücretsiz izin desteği” adı altında izine gönderdiğine dikkat çekerek, “Belediyelerin bu dönemde çalışanlarına, her zaman olduğundan daha çok destek verip, onlara sahip çıkmaları gerekmektedir" dedi. Ataş, "Seçim zamanı belediyelerinin borçlarının olmadığını, ödeme zorluğu bulunmadığını söyleyenler, çalışanları izne göndermek yerine sahip çıkmalıdır” şeklinde konuştu. 

  

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) toplumun farklı kesimlerinin sesi olmaya devam eden İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, pandemi döneminde ücretsiz izne gönderilen ve yaşanan ekonomik sıkıntılar nedeniyle destek beleyen belediye çalışanlarının sorunlarını da gündeme taşıdı.  

MALUM VAKIFLARI DEĞİL ÇALIŞANLARI DESTEKLEYİN  

Belediyelerin malum vakıflara sağladıkları desteğe dikkat çeken Ataş,çalışanlarını izne göndermek yerine belediyelerin israfı önleyip, malum vakıflara desteği kısmaları çağrısında bulundu. İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, şu ifadeleri kullandı: Ekonomik krizin giderek derinleştiği, pandemi sürecinin uzadığı, kış aylarında kömüre, doğal gaza, elektriğe yapılan ödemelerin arttığı bu zor dönemde hemşehrilerimiz hayatta kalma mücadelesi verirken, Kayseri’deki bazı belediyeler, çalışanlarını ‘kısa çalışma ödeneği’ ve ‘ücretsiz izin desteği’ adı altında izne göndermekte; bu zor durumu fırsata çevirmeye çalışmaktadır. Seçim zamanı belediyelerinin borçlarının olmadığını, olsa da ödeme zorluğu bulunmadığını söyleyen Sayın Belediye Başkanlarının bu dönemde çalışanlarına, hemşehrilerimize her zaman olduğundan daha çok destek verip sahip çıkmaları gerekmektedir. Çalışanlarını izine göndermek yerine belediyelerin israfı ve keyfî harcamalarını kısmaları, malum vakıf, dernek ve yandaşlara yaptıkları destekleri kesmeleri hem belediye çalışanları hem belediyeler hem de şehrimiz açısından daha faydalı olacaktır.