YEREL
Giriş Tarihi : 14-02-2021 15:00   Güncelleme : 14-02-2021 15:00

DURSUN ATAŞ’TAN DİKKAT ÇEKEN ÇAĞRI

DURSUN ATAŞ’TAN DİKKAT ÇEKEN ÇAĞRI

 

-ÇİFTÇİLERİMİZ BORÇ BATAĞINDA VE ZOR DURUMDA

-ÇİFTÇİLERİMİZİN TRAKTÖRLERİNE BİLE HACİZ İŞLEMİ UYGULANMIŞTIR

-FAİZSİZ YAPILANDIRMA YAPIP, HACİZ İŞLEMLERİNİ DURDURUN

-GELEN ZAMLAR ZATEN ZARAR EDEN ÇİFTÇİLERİMİZİN ÜRETİM MALİYETLERİNİ DAHA DA ARTIRMAKTADIR

-KULLANDIKLARI TELEFON BİLE ÇOK GÖRÜLEN ÇİFTÇİLERİMİZİ ÜRETİMDE TUTMAK VE RAHATLATMAK İÇİN GEREKEN ÖNLEMLERİ ALIN

 

 

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, “Çiftçilerimiz borç batağında ve zor durumda” açıklaması yaptı. “Çiftçilerimizin traktörlerine bile haciz işlemi uygulanmıştır”  diyen Ataş, AKP iktidarına faizsiz yapılandırma ve haciz işlemlerinin durdurulması çağrısı yaptı.

 

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) vatandaşın sesi olmaya devam eden İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, bu kez de çiftçilerin sıkıntılarını gündeme taşıdı. Ataş, Ziraat Odaları’ndan gelen raporlara dikkat çekerek, çiftçilerin de toplumun diğer kesimleri gibi zor günler geçirdiğini ifade etti. Ataş, “Kayseri’deki ziraat odalarından gelen raporlar da göstermektedir ki çiftçilerimiz borç batağında ve zor durumdadır. Döviz kurunun düşmesine rağmen gübreye, tohuma ve ilaca hâlen zamlar gelmekte, elektrik ve su faturaları sürekli yükselmektedir. Gelen bu zamlar zaten zarar eden çiftçilerimizin üretim maliyetlerini daha da artırmaktadır” diye konuştu.

ÇİFTÇİLER BORÇLARINI ÖDEYEMEZ DURUMDA

 “Pandemi döneminde bile iktidardan yeterli desteği alamayan çiftçilerimiz, borçlarını ödeyemez duruma gelmiş, birçok çiftçinin traktörüne bile haciz işlemi uygulanmıştır” diyen Milletvekili Dursun Ataş, “Kullandıkları telefon bile çok görülen çiftçilerimizi üretimde tutmak ve rahatlatmak için çiftçilerimizin Tarım Kredi Kooperatiflerine, Ziraat Bankasına ve özel bankalara olan borçları faizsiz olarak uzun vadeli yapılandırılmalı, uygulanan haciz işlemleri bir an önce durdurulmalıdır” dedi.