KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 22-10-2019 12:19

DOĞAN 10.000İNCİ KARESİNİ ÇEKTİ

DOĞAN 10.000İNCİ KARESİNİ ÇEKTİ

Fotoğrafçı Hayrettin Doğan 10.000inci fotoğraf karesini çekti.

Hayatının yarısını yani 16 yılını fotoğraf sanatına adayan Hayrettin Doğan, emeğinde olduğu fotoğraf sanatında 10.000inci fotoğraf çalışmasını gerçekleştirerek bu yolda emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor.

Bu yolda çeşitli proje ve sergilere de imza atan Doğan;en son gerçekleştirdiği projesi “Uzun İnce Bir Yol Hikayesi “ ile güneydoğu ve doğu Anadolu bölgelerimizi kapsayan fotoğraf gezisiyle yeni eserlere imza atarak fotoğraf sanatına yeni eserler kazandırdı.

Şimdiye kadar “Dünya Fotoğraf Emektarları Anadolu”da,”Saz Söz Sanat”,Kadın’a Şiddete Hayır”,”Güneyden Kuzeye Anadolu” ve son olarak da doğu ve güneydoğu illerimizi kapsayan “Uzun İnce Bir Yol Hikayesi”proje gezisiyle birçok sanatsal projeyi hayata geçiren Doğan,şimdiye kadar fotoğraf sanatına 10.000 eser kazandırmış olmanın sevincini yaşıyor.

Konu hakkında düşüncelerini paylaşan Doğan şunları söyledi:”Şimdiye kadar fotoğraf sanatına emek verdim ve vermeye de devam etme kanısındayım.Bu emekler içinde açmış olduğum fotoğraf sergileri,sanatsal organizasyonları sayabiliriz.Fotoğraf üzerine zamanında çıkarmış olduğum sanatsal gazete Fotomuz’u da bu projeler arasında sayabiliriz.Ben ve çevremdeki pek çok fotoğraf emektarı şöyle düşünmekteyiz:”Her fotoğraf makinesi sahibi insan fotoğrafçı sayılmaz.Ondandır ki ben ve diğer emektar arkadaşlar bu sanata daha çok emek verme gayreti içindeyiz.Bu yolda bize desteklerini esirgemeyen tüm kurum ve kuruluş çalışanlarına teşekkür ederim.”dedi. HAYRETTİN DOĞAN