YEREL
Giriş Tarihi : 10-01-2021 13:13   Güncelleme : 10-01-2021 13:13

DİŞHEKİMLERİ ODASI’NDAN 10 OCAK BASIN BİLDİRİSİ

DİŞHEKİMLERİ ODASI’NDAN 10 OCAK BASIN BİLDİRİSİ

Demokrasimizin vazgeçilmez unsurlarından biri olan basının, demokrasinin doğru işlemesinde ve gelişmesindeki önemli rolleri içerisinde her zaman halkın içinde olarak, günlük hayatın tüm yönlerini bire bir görerek, yaşayarak geniş kitlelere aktaran gazeteciler, toplumun da aynası vazifesini görmektedirler. Tarih boyunca gazetecilerimiz zor ve çetin şartlarda, tarafsızlık ilkesinden ödün vermeden, yaptıkları araştırmalar ve haberler ile toplumda aksayan yönleri ve yanlışları da cesurca ortaya koymuşlardır.

Büyük bir özveri ile görev yapan basın çalışanları; hukukun evrensel standartları, kişi haklarına ve özel hayata saygı, doğru ve tarafsız haber verme ilkelerinden asla taviz vermeden demokrasimizin vazgeçilmez gücü olarak yarınlara umut ve güvenle bakabilmemiz için hayatımızda hep var olmalıdırlar.

Halkımızın gözü, kulağı ve sesi olan, 24 saat çalışıp canını tehlikeye atan bu özveri mesleğinin değerli kalemlerini ve çalışan tüm gazetecilerini saygıyla selamlıyor, "10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü'nü" Kayseri Dişhekimleri Odası olarak içtenlikle kutluyoruz.