YEREL
Giriş Tarihi : 16-04-2022 14:03

DEVELİLER İFTARDA BULUŞTU

DEVELİLER İFTARDA BULUŞTU

       Develililer Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyelerine iftar yemeği verdi. Yemek sonrası ilahiyatçı Prof. Dr. Kemal Atik iftar yemek duası yaptı.

       Develililer Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından verilen iftar yemeğine Dernek başkanı İsmail Arslan Develi belediye başkanı Mehmet Cabar, Prof. Dr. Kemal Atik, Prof. Kenan Güllü, Doç. Dr. Recep Özkan, Yusuf Özdamarlar, Dr. Ahmet Özyalçın, İsmail Güvercin, Ayhan Kılıçkaya ve çok sayıda davetliler katıldı.

 

 

     İftar yemeğinde konuşan Dernek başkanı İsmail Arslan, Ramazan bir gönül ayı bizler gönüllere talibiz ve gönülleri ısıtmak birleştirmek için buradayız.

     Pandönüm virüsten dolayı iki yıl derneğimiz kapalı kaldı. Hastalık korkusundan bir araya gelemedik ve bitimin ardından Develili siz gönül insanları huzurlu bir şekilde iftarda buluştuk. Bu ay biliyoruz Müslümanların kutsal barış esenlik ayı

  Bu ayda düşkünlerin, düşmüşlerin, başkasına muhtaç olanların hatırlanmasını sağlamalıyız.   Develi derneği her yıl olarak durumu iyi olmayan garip yoksul insanlara iaşe paketlerini verdik huzur bulduk Ramazan ayı merhametin ve yardımlaşmanın doruk noktaya ulaştığı eşsiz bir zaman dilimidir. Sadece yeme içmeyi durdurma değil, sabrın da önemli bir özellik olarak hayatımızın içerisine girdiği bir andır. Günümüz insanlarının birçok problemle karşı karşıya oldukları bilinmektedir. Mübarek Ramazan ayının huzur ve mağfiret ortamının ülkemize, bütün İslam alemine yansımasını, kardeşlik anlayışının her yanı sarmasını, kan, gözyaşı ve savaşların son bulmasını Allah'tan niyaz ediyorum"  dedi.

     İftar yemeğine Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar yaptığı kısa konuşmada,” Develililer Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı İsmail Arslan ve yönetimine çok teşekkür ederim. Bakın burada Develili olarak sayın başkan İsmail Arslan Bey birliği ve beraberliği sağlamıştır. Çok güzel huzurlu bir atmosfer var. Sizlerde Develi Derneği iftar yemeğine hoş geldiniz. Biliyorsunuz ki Develi voleybolda çok başarılı olmuştur desteklerinizi bekliyorum. İfadesini kullandı.

 

 

AdminAdmin