YEREL
Giriş Tarihi : 19-10-2020 13:15   Güncelleme : 19-10-2020 13:15

DEVELİ’DE MUHTARLAR GÜNÜ ETKİNİĞİ

DEVELİ’DE MUHTARLAR GÜNÜ ETKİNİĞİ

            19.10.2015 tarihli ve 2015/11 sayılı Başbakanlık Genelgesi ile muhtarlarımız ve muhtarlık müessesesinin ihtiyaçları, karşılaştıkları sorunlar ve bu sorunlara yönelik çözüm önerileri ile bu müessesenin tarihsel bağlarını korumak amacıyla, 19 Ekim gününün hükümetimiz tarafından "Muhtarlar Günü" olarak belirlenmesi dolayısıyla Develi’de de etkinlik düzenlendi.

Develi Cumhuriyet Meydanında saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören de daha sonra İlçe Müftüsü Emin Patan dua etti. Muhtarlar Derneği’nin Atatürk büstüne çelenk sunmasıyla devam eden programda daha sonra Muhtarlar Derneği Başkanı Abdullah Ganioğlu’nun muhtarlık müessesesinin tarihi sürecini anlatan konuşmasıyla devam etti. Yerel yönetimlerde muhtarların hayati bir rol oynadığını ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’la birlikte muhtarlara gereken önemin verildiğini belirten Cabbar Başkan “Sizler temsil ettiğiniz mahallelerinizde sevilip sayılmanızdan dolayı muhtar seçilmiş kişilersiniz. İnşallah bu sevgi ve muhabbet çerçevesinde Develimizdeki tüm mahallelerimize güzel hizmetler götürmeye devam edeceğiz. Bu vesileyle hepinizin muhtarlar gününü tebrik ediyorum” dedi.

Muhtarlığın demokrasimizin temel taşlarından biri olduğunu belirten Develi İlçe Kaymakamı Murat Duru “ Ülkemizin her mahallesinde görev yapan muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Gününü tebrik ediyorum halkımıza en yakın kişiler olarak görev yapan muhtarlarımız eksik gördükleri hizmetleri yerel yönetimlere ve bizlere ileterek hizmetlerin mahallelerimize daha hızlı ve kaliteli ulaşması bakımından çok önemli görevi icra etmektedirler ” dedi. Program muhtarlarla ilçe protokolünün hatıra fotoğrafı çektirmesinin ardından sona erdi.