YEREL
Giriş Tarihi : 22-09-2021 15:25   Güncelleme : 22-09-2021 15:25

DEVA PARTİSİ'NDE ÇANAKÇIO: BU DURUM İSTİFA DEĞİL GÖREV DEĞİŞİMİ...

Deva Partisi İl Başkanı Mahmut Çanakçıo, Kayseri Teşkilatından istifaları " Görev değişimi" olarak nitelendirdi. KHK magduriyetlerinin giderilmesi için sonuna kadar bu konunun takipçisi olacaklarını açıklayan Mahmut Çanakçıo, kürt, çerkez söylem iddialarınında asılsız olduğunu kaydetti.

DEVA PARTİSİ'NDE ÇANAKÇIO: BU DURUM İSTİFA DEĞİL GÖREV DEĞİŞİMİ...

 

 

Deva Partisi Kayseri İl Başkanı Mahmut Çanakçıo ve yönetim kurulu üyeleri ilk ziyaretlerini Kayseri Gazeteciler Cemiyeti'ne gerçekleştirdi. Ziyaretten memnuniyet duydugunu kaydeden Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Metin Kösedağ, Deva Partisi İl yönetimine başarılar diledi.

Metin Kösedağ'a gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür eden Deva Partisi Kayseri İl Başkanı Mahmut Çanakçıo, ilk ziyaretlerini Gazeteciler Cemiyetine yaptıklarını ifade ederek basın mensuplarının gündemle ilgili sorularını yanıtladı.

Deva Partisi İl Başkanı Mahmut Çanakçıo, Kayseri Teşkilatı'ndan istifaları " Görev değişimi" olarak nitelendirdi. Çanakçıo " Bizde istifa diye bir şey yok. Buna yeni bir heyecan, yeni bir görev değişimi diyelim. Biz Kayseri il teşkilatı olarak görev değişimleriyle birlikte daha güçlü adımlarla yolumuza ilerliyoruz" dedi

KHK magduriyetlerinin giderilmesi için sonuna kadar bu konunun takipçisi olacaklarını açıklayan Mahmut Çanakçıo, kürt, çerkez söylem iddialarınında asılsız olduğunu kaydetti. Çanakcıo " Şimdi KHK magdurlarını hepimiz biliyoruz. 5 yıldır ülkemizde bu sorun yaşanıyor. Savcılık koğuşturmaya gerek yok kararı vermiş hala adam işinn başına dönemiyor. Buna bir çözüm üretilmeli. Biz KHK mağdurlarının mağduriyetlerinin giderilmesi için sonuna kadar arkasında ve takipçisi olacağız" diye konuştu

Çanakcıo, ortaya atılan kürt, çerkes sorunu söylemlerini ise kesin bir dille yalanladı