YEREL
Giriş Tarihi : 13-12-2021 11:10   Güncelleme : 13-12-2021 11:10

DEVA PARTİSİ 1. OLAĞAN DEVELİ İLÇE KONGRESİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

DEVA PARTİSİ 1. OLAĞAN DEVELİ İLÇE KONGRESİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

 

Demokrasi ve Atılım Partisi Kayseri’de ilçe kongrelerini gerçekleştirmeye devam ediyor. Kurucu İlçe Başkanı Ömer Çokyıldırım’ın tek liste katıldığı 12 Aralık Pazar günü gerçekleştirilen kongrede, Çokyıldırım Develi’nin İlçe Başkanı oldu.

 

Partinin Kayseri İl Başkanı Metin Özkaya ve il yönetim kurulu üyeleri ile birlikte, ilçe başkanlarının katılımıyla DEVA Partisi Develi İlçe Toplantı salonunda gerçekleştirilen kongrede konuşan Başkan Ömer Çokyıldırım: “Türkiye’nin DEVA’sı olma vizyonu ile çıktığımız bu yolda Develi’nin DEVA’sı olarak yönetim kurulu üyelerimiz ile birlikte ortak akıl ve istişarelere dayalı bir yönetim anlayışını benimseyerek ata toprağımız Develi’de partimizin bayrağını başarılı bir şekilde dalgalandıracağımıza inanmaktayız. Kurucu başkan olarak atanmam ve ardına Parti ilçe binasının açılışı ile birlikte şehrimizde ciddi bir teveccühle karşılandık, sahada bizde varız diyerek çalışmalarımızı başlattık. Kongremiz sonrası yoğun bir çalışma temposu ile birlikte köy ve mahalle temsilciliklerimizi atayarak teşkilatlanma çalışmalarına hızla devam edeceğiz. Develi için neler yapabiliriz hangi noktada ilçemizi ön plana çıkarabiliriz diyerek projeler üretmeye başladık. Bu noktada da Develi’nin önde gelenleri ile çeşitli istişarelerimiz bulunmaktadır. DEVA Partisi ile Develi Allah’ın izniyle şuan bulunduğu noktadan daha iyi bir yere taşınacak. Çıktığımız bu yolda bizlere desteğini esirgemeyen başta Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Bölge Koordinatörümüz Sn. İbrahim Gezer ve İl Başkanımız Metin Özkaya’ya Develi teşkilatı adına teşekkür eder; Partimizin 1. Olağan Develi Kongresinin başta Develi olmak üzere tüm ülkemize hayırlı olmasını dilerim.” dedi.

 

Başkan Çokyıldırım’ın konuşmasının ardından söz alan İl Başkanı Özkaya “Kuruluşu yakın bir zamanda tamamlanmış olan bir siyasi partinin çok kısa bir süre içerisinde tüm ülkede hızla nasıl teşkilatlandığının en somut örneği DEVA Partisi demek yanlış olmaz. Günden güne damla damla çoğalan kadrolar ile ülke yönetimine talip olduğumuzu gözler önüne serilmektedir. Göreve geldiğimiz kısa bir süre içerisinde görev ve sorumluluklarımızı yerine getirip partimizin Kayseri’de iyi bir noktada olmasını sağlayacağız. Bunu yaparkende ben değil “biz” duygusuna sahip yol arkadaşlarımız ile başarılı bir şekilde gerçekleştireceğimize inancım tam. Nasıl çamurlu bir sahada profesyonel bir oyuncu oynamaz ise bizde siyasette çamurlu bir siyasetin içerisinde yer almayacağımızı göreve geldiğimiz andan itibaren duruşumuzla göstermiş olduk. Demokrasi ve Atılım Partisi ülkemizi yönetme, iktidar olma hedefi ve iddiası olan bir partidir. İnşallah milletimizin desteğini arkamıza alarak hem ülkemizi hem şehrimizi, partimizin liyakatlı kadroları ile yöneteceğiz. Bugün burada en büyük ilçemiz olan Develi’nin 1. Olağan İlçe Kongresini gerçekleştirmenin heyecanını yaşamaktayız. Ben inanıyorum ki Develi’de ilçe başkanımız Ömer bey ve yönetim kurulu üyeleri başarılı ve örnek bir teşkilatlanma örneği gösterecekler. Kongreye katılmış siyasi parti temsilcilerine, il yönetim kurulu üyelerimize, ilçe başkanlarımıza ve yönetim kurulu üyelerine bugün yaşadığımız heyecana ortak oldukları için teşekkür ederim. 1. Olağan Develi ilçe kongremiz şehrimize ve ülkemize hayırlı uğurlu olsun. Çıktığımız bu hayırlı yolda her daim DEVA rüzgarı ile ses getirmeye devam edelim.” dedi.

 

İl başkanı konuşması ardına geçilen kongre seçiminde, tek liste ile aday olan Ömer ÇOKYILDIRIM başkan seçildi. Çokyıldırım başkanlığında oluşan DEVA Partisi Develi İlçesi yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: Süleyman Polat, Ramazan Erdoğan, Yusuf Köseoğlu, Kemal Tendik, Cihan Çakır, Ali Erşen, Murat Dedemen, Hayrullah Doğan, Ferhat Özbek, Murat Kılıçaslan, Ahmet Kocatürk, Adem Sonduk, Sefa Şahin, Ali Tatu.

 

 

Tomarza, Pınarbaşı, Yeşilhisar, Hacılar, İncesu ve Develi ilçe kongrelerini gerçekleştiren DEVA Partisi Kayseri yakın zamanda gerçekleştireceği Kocasinan ilçe kongresi sonrası il kongresinin Genel Başkan Ali Babacan’ın katılımı ile gerçekleştirileceği bildirildi.