YEREL
Giriş Tarihi : 08-08-2020 19:13   Güncelleme : 08-08-2020 19:13

DAHA TEMİZ DEVELİ İÇİN LÜTFEN DİKKAT!

DAHA TEMİZ DEVELİ İÇİN LÜTFEN DİKKAT!

İlçe merkezinde ve kırsal mahallelerinde çöp konteynırlarının amaç dışı kullanılmasından dolayı temizlik ekiplerinin işlerinin aksaması ve çöp kamyonlarının zarar görmektedir.

Evsel atık dışında bahçe atığı, hafriyat ve daha farklı atıklarla doldurulan çöp konteynırlarında biriken atıklar araçlara yüklendiğinde ciddi zararlar vermesi ve bakımlarının zorlaşmasından dolayı temizlik çalışmalarında aksaklıklar ortaya çıkmaktadır. Ayrıca konteynır çevresine gelişigüzel atılan atıklar da hem çevre hem de insan sağlığı için tehlike oluşturmaktadır. Konteynır çevresine bırakılan atıkların da torbalanıp ağzı bağlı bir şekilde bırakılması işlerin aksamaması ve hizmetlerin seri bir şekilde devam etmesi için büyük önem arz etmektedir.

Havası ve suyuyla herkesin sevdiği ilçemizi kendi elimizle kirletmemek ve kirletenleri uyarmak hepimizin sorumluluğundadır. Develi hepimizin, çevremiz de gelecek nesillere bırakacağımız emanetimizdir.  Bu vesileyle temiz Develimize ve çevre emanetine daha dikkatli ve özenli sahip çıkmalarını tüm kıymetli hemşerilerimizden istirham ediyoruz. (Kurum Haber)