SPOR
Giriş Tarihi : 02-02-2021 21:39   Güncelleme : 02-02-2021 21:39

DAĞ KAYAĞI TÜRKIYE ŞAMPIYONASI 11-14 ŞUBATTA YAPILACAK

DAĞ KAYAĞI TÜRKIYE ŞAMPIYONASI 11-14 ŞUBATTA YAPILACAK

 

Dağ kayağı Türkiye şampiyonası,11-14 şubat tarihleri arasında Trabzon’un Haldizen yaylasında yapılacak.

22 görevli ve 65 sporcunun yer alacağı şampiyonayı Türkiye Dağcılık Federasyonu,Trabzon Valiliği,Trabzon Belediyesi,Trabzon Üniversitesi ve Trabzon İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü ortaklaşa organize edecekler.Şampiyonaya Kayseri’den de kısa adı HADAK olan Hacılar Dağcılık Klübü ve K2 Dağcılık Klübü’nden toplamda 20 sporcu katılacak.Daha önce Kayseri Erciyes dağı Hacılar kapıda uluslararası ve Türkiye şampiyonası olmak üzere 2 kez,Erzincan’da dünya kupası ve Sivas’ta olmak üzere 4 kez düzenlenen şampiyonanın bu yıl 5. ayağı Trabzon’un Haldizen yaylasında düzenlenecek. Organizasyon adına imzalanan protokolde Türkiye Dağcılık Federasyonu adına başkan Prof. Dr. Ersan BAŞAR,Trabzon Büyükşehir Belediyesi adına genel Sekreter Ahmet ADANUR,Trabzon İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü adına il müdürü sayın Birdal ÖZTÜRK,Trabzon Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi adına dekan sayın Prof.Dr.Fatih BEKTAŞ imza atmışlardır.

Türkiye Dağcılık Federasyonu dağ kayağından sorumlu yönetim kurulu üyesi sayın Yusuf Hakan Özdemir organizasyon ile ilgili görüşlerini bizimle paylaştı: “Dağcılık tüm dünyanın kabullendiği sporlar arasında. Dağ kayağı da bu sporun içindeki farklı bir branşı oluşturmakta. Bizler ekip olarak bu spor dalını geliştirmek için her zaman faaliyetler düzenlemekteyiz. herkese hayırlı olsun.”dedi

Türkiye Dağcılık Federasyonu başkanı sayın Prof.Dr.Ersan Başar’da konu hakkında bizimle şu görüşlerini paylaştı: “ Türkiye Dağcılık Federasyonu olarak dağcılık sporunun bir çok branşında faaliyet göstermekteyiz. Dağcılık sporunun önemli branşlarından biri olan Dağ Kayağı nın Türkiye Şampiyonasının bu yıl Trabzon Haldizen yaylasında yapacağız. Düzenleyeceğimiz Trabzon’daki faaliyetimizde emeği geçen kurum ve kuruluşlara teşekkürlerimi sunarım. Organizasyonun güzel ve eksiksiz geçmesi adına çalışmalarımız hız kesmeden devam etmektedir.Her organizasyon,bizim için gelecek diğer organizasyonların da alt yapısını hazırlanması bakımından önemli. Bundan dolayı organizasyonlarımızı ne kadar eksiksiz ve tam yaparsak bu bizim için ve katılımcılar adına mutluluk demektir.”dedi ve herkesi 11-14 şubatt 2021 tarihinde Trabzon’un Haldizen yaylasında yapılacak dağ kayağı Türkiye şampiyonasına davet etti.