SİYASET
Giriş Tarihi : 22-11-2019 11:10

ÇOPUROĞLU’NDAN BİR HAFTALIK DEĞERLENDİRME

ÇOPUROĞLU’NDAN BİR HAFTALIK DEĞERLENDİRME

Ak Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu hafta içerisindeki Ankara ziyaretleri, genişletilmiş il başkanları toplantısı ve il teşkilat çalışmaları hakkında bir açıklama yaptı.

Çopuroğlu, ilçe teşkilatları delege sürecinin tamamlanmasına az bir süre kaldığını bu sebeple tüm teşkilatları ziyaret ederek konu hakkında bilgiler verdiklerini açıkladı. Ak Parti İl Başkanı Çopuroğlu açıklamasını şöyle sürdürdü; ‘’ 15 Aralıkta tamamlanması gereken delege sürecine girmiş bulunuyoruz. 16 ilçemizde iki üç gün zarfında tüm başkanlarımız ve başkan yardımcılarımız saha da ilçe başkanlarımızla görüşmek sureti ile tek tek anlaşılmayan gri bir nokta kalmasın diye ilçelerimizi gezmek sureti ile bilgi veriyorlar. Seçim işleri başkanımız, siyasi hukuk işleri başkanımız, teşkilat başkanımız ve yerel yönetimler başkanımız şu anda tüm ilçelerimizi gezmek sureti ile süreç hakkında bilgi veriyorlar. Çünkü 15 Aralıkta delege seçim süreci sona erecek. Bu süreç zarfında yapılacak çalışmalar bundan sonraki ilçe ve il kongreleri ile alakalı seçimlerde en büyük kıstas olacağı için bu çalışmalarımıza devam ediyoruz. İnşallah ondan sonra da ilçe kongrelerine geçeceğiz’’ dedi.

Ak Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu hafta içerisindeki Ankara ziyaretleri için de ‘’Ankara’da genişletilmiş 133.cü İl Başkanları toplantısı vardı. Ona iştirak ettik. Orada üç aşamalı il başkanları toplantısı yapılıyor. Birincisi iç Anadolu il başkanları toplantısı. İkincisi 81 il başkanları toplantısı. Sonrasında Sayın Cumhurbaşkanımızın teşrifleri ile genişletilmiş il başkanları toplantısını yapıyoruz. Bizim açımızdan güzel ve verimli geçti. Özellikle hem Kayseri’yi konuştuk hem de Türkiye genelini ve bölgemizi konuştuk. Genel merkezimizin Kayseri’ye olan bir teveccühü var. Bunun içinde gerek teşkilatımıza, vekillerimize, çalışan arkadaşlarımıza gösterdikleri samimiyetten ve övgü dolu sözlerden dolayı teşekkür etmek istiyorum. Ankara’ya gittiğimizde artık adet olduğu üzere birkaç zamandır yapıyoruz. Ankara’da bulunan Milletvekillerimiz ile Büyükşehir Belediye Başkanımız zaman zaman ilçe belediye başkanlarımızla zaman zaman toplantılar yapıyoruz. Kayseri özelinde neler yapıldı. Neler yapılabilir? Gibi birkaç konuda fikir alış verişi yapıyoruz. Bu birkaç amacı içinde barındırıyor. Şehrimizde bir birliktelik var. Önceki dönem bakanlarımızla, milletvekillerimizle, genel başkan yardımcılarımızla hakikaten bir birliktelik söz konusu. İl teşkilatımızda bu süreçte etkili bir rol oynama gayretinde. Çünkü Kayseri deki yapı bir ve beraber olunca bir anlam ifade ediyor. Tabi istişareler yapıldı. Bazı konularda görev paylaşımı yaptık. Bundan sonraki süreçte inşallah kısmet olursa bu şekilde Ankara’da toplanıp bir araya gelme gayretimiz devam edecektir’’ ifadesini kullandı.

‘’SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZIN TÜM KAYSERİLİLERE SELAMLARI VAR’’

İl Başkanı Şaban Çopuroğlu açıklamasını şöyle tamamladı. ‘’Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında da Sayın Cumhurbaşkanımız gerekli açıklamaları yaptı. Türkiye gündemine oturacak birçok mesajlar verdi Sayın Cumhurbaşkanımız. Sonrasında birkaç yerde görüşme fırsatımız oldu Sayın Cumhurbaşkanımız ile. Kayseri’ye olan özel ilgisi var. Kayseri lezzetleri ile ilgili sohbet etme imkânımız da oldu. Tüm halkımıza selamları var. Ankara’dan güzel izlenimler ile döndük. Bundan sonraki süreçte de ilçe ve il kongreleri ile süreci tamamlamış olacağız.’’ Dedi. (Kurum Haber)