SİYASET
Giriş Tarihi : 22-05-2020 14:40   Güncelleme : 22-05-2020 14:40

ÇOPUROĞLU:  "MİLLET BAHÇEMİZ 10 HAZİRAN’DA İHALEYE ÇIKIYOR"

 ÇOPUROĞLU: 

AK Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, Türkiye'nin korona sürecini çok iyi yürüttüğünü ve diğer ülkelere örnek olduğunu belirttiği konuşmasında, sürecin başarıyla yürütülmesinde 20 yaş altı çocukların ve 65 yaş üstü insanların büyün rolü olduğunu vurguladı.

Çopuroğlu; “Zaman içerisinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla Türkiye’nin birçok yerinde şehir hastanesi yapıldı. Gerek basında gerek insanlar kendi aralarında konuştu; ‘Bu kadarına ne gerek vardı’. Ama gördüğümüz şu, iyi ki şehir hastanelerimiz varmış. Şehir hastanelerimizin tüm yatakları istenirse çok kısa bir süre içerisinde yoğun bakım ünitesine dönüştürülebilecek bir kıvamda üretildi. Bunu o zaman bilmiyorduk ama bu süreci yaşayınca, dünya bize imrenerek bakınca hissettik. Özellikle bu süreçte sağlıkçılarımıza teşekkür ettik. Dünyanın imrenerek baktığı coğrafya ve ülkede yaşıyoruz. Elhamdülillah bazı şeylere birçok ülke ulaşamadı. En basiti maske, dezenfektan. Çok fazla ülkeye yardım gönderme imkanımız oldu. Bu çerçevede ülkemizle bir kez daha gurur duyuyoruz. Elhamdülillah dünya ortalamasının çok çok altında vaka ve ölüm oranıyla karşılaştık. Tabi ölümü bırakın insanın tırnağına bir şey batsa o bile bizim için önemlidir. Ama dünya ortalamasının çok çok altında olması bizim için manidar. Kayseri özelinde baktığımızda da Türkiye ortalamasının oldukça altında seyreden bir vaka durumu vardı. Özellikle sağlık çalışanlarımıza, sağlık müdürlüğümüze ve özellikle Bilim Kurulu’nda bulunan İlhami Çelik hocamıza teşekkür ediyoruz. Süreci gayet yerinde yönettiler. Zaman zaman birden fazla ev karantinaya alınmış olabilir ama burada hedeflenen yayılmasını engellemekti. Biz bunları yaparken 11 Mart’tan itibaren korona sürecini Türkiye’de yaşamaya başladık. Sahaya çıkılmaması, evlerde kalınmasını hep bir ağızdan dillendirmeye başladık. Yılbaşından itibaren dünyada birçok ülke bunu dillendirdi ama buna en çok uyan ülke Türkiye kanaatindeyim. Vatandaşlarımıza bir teşekkür borcumuz var. Bir insana ‘Pazar günü 2 saat evden çıkma’ demek ödüldür ama ‘2 gün evden çıkma’ demek herhalde eziyet olsa gerek. 20 yaş altındaki çocuklarımız, 65 yaş üzerindeki insanlarımız bu sürece çok büyük katkı sağladılar. Onun için bu işin mimarı onlardır. Teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

14 Mart tarihinde başlaması düşünülen ilçe kongrelerinin korona virüs dolayısıyla ertelendiğini ancak çalışmaların devam ettiğini aktaran Çopuroğlu; "Biz de bu dönemde teşkilatlar olarak dışarıya çıkamayan insanlara destek vermeye çalıştı. Her haneye ulaşmaya gayret ettik. Her şey yolunda gitseydi 14 Mart’ta Kocasinan ilçesinde başlayan bir kongre sürecimiz olacaktı. 11 Nisan’da gelen talimatla kongrelerimizi ileri bir tarihe ertelediğimizin duyurusunu yapmıştık. Bu saatten sonra bizim sahada olup ilçe ilçe gezip, esnaf ziyaretleri yapabilmemiz pratikte mümkün ama sosyal mesafe açısından mümkün değildi. Bununla alakalı olarak bir takım aktivetenin içerisinde olmaya karar verdik. Geçtiğimiz günlerde Kayseri’de başlayan ‘geceye bir Erdoğan selamı bırak’ çalışmamıza tüm Türkiye’den 171 bin tweet çalışmamıza sayın cumhurbaşkanımız gece 03:20’de çalışmanın nereden yapıldığını sorar, Kayseri olduğu söylendiğinde kendisi de bize ‘kardeşlerim’ ifadesiyle selamlarını gönderir. Kendisi bizi o gece çok yüreklendirdi, çalışmalarımızın bereketine vesile oldu" dedi.

"Millet Bahçesi 10 Haziran'da ihaleye çıkıyor"

Ramazan ayının Kayseri'ye bereket getirdiğini de kaydeden AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu; "Biz korona çıktı diye evlerimize çekilip hiçbir iş yapmadık diyemeyiz. Özellikle Ramazan’ı Şerif şehrimiz açısından bereketli geçti. Geçtiğimiz günlerde ulaştırma bakanımızın müjdesini ulaştırdık. Önümüzdeki süreçte en kısa zaman diliminde havaalanımızın ihalesinin yapılması. Sonrasında; Belsin, Şehir Hastanesi, Nuh Naci Yazgan tramvay hattının ihalesinin yapılmasına çok yaklaştığımızı, dün itibariyle de Mustafa Yalçın başkanımın Ankara’dan müjde alıp döndüğü Talas Millet Bahçesi sürecinin başladığıyla alakalı güzel bir müjdeyle karşılaştık. Kısmet olursa Millet Bahçemiz 10 Haziran’da ihaleye çıkıyor" diye konuştu.

Basın toplantısında ayrıca Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar ve Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın da katıldı.  (iha)