MAGAZİN
Giriş Tarihi : 04-02-2020 11:08

ÇÖP ŞİŞ MANGALCI KAFE TÜRKÜ GÜNLERİ BAŞLADI

ÇÖP ŞİŞ MANGALCI KAFE TÜRKÜ GÜNLERİ BAŞLADI

Şeker Bank arkası Kiçikapı Mahallesi vatan caddesi Mangalcı et lokanta Kafe bölümünde türkü günleri başladı.

Davetli kafe müşterilerinin de katıldığı akşam programında THM sanatçısı Ali Ekber Eren özgün müzik konseri verdi.

Mangalcı Et Lokantası işi yeri sahibi Şerife Özsoy, “Gündüzleri damak tadında müşterilerimize yemek hizmet verirken geniş nezih bir ortam olan yukarı teras katımız Mangal kâffemizde akşamları da gençlere canlı müzik şiir dinletisi sunmaktayız. Daha önce özgün müzik THM sanatçısı Ali Ekber Eren doğum günü dolayı şehrimize gelmişti.  Yine davet ettim davetimizi kabul edip geldi bugünde Mangalcı canlı müzik ile sevenleriyle buluştu ve bizi de çok mutlu etti. Bizim için değerli THM sanatçı Ali Ekber Eren üstada  çok teşekkür ederim.

Türküler üzerine konuşan THM sanatçı Ali Ekber Eren, “Yalan söylemeyen türkülerimiz gönülleri havalandır. Türküleri iyi tanımak için rüzgârın dilinden anlamak lazım onları daha tanımak lazım. Biliyoruz ki türküler rüzgâr gibi feryatların eşliğinde gönülden gönül’e seyahat eden gözle görülmeyen elle tutulmayan efkâr dolu tuhaf hüzün kederin haberini taşıyan duygu kervanlarıdır.

İnsanlar bazen efkârlı, bazen neşeli bir hava yakaladığında kimi zaman dertli kimi zaman neşeli türküler, bazı zamanlarda ağıtlarla gönüllerini avutur hüznün kapısını aralar gözyaşlarını silerler. Türküler vardır, bozkırları yeşillendirir güller açtırır, türküler vardır gönülleri bozkırlaştırır.” ifadesini kullandı. YÜKSEL KALKAN