VİDEO HABER
Giriş Tarihi : 06-04-2020 11:19   Güncelleme : 06-04-2020 13:56

ÇOLAKBAYRAKDAR’DAN 'SİGARAYI BIRAKIN' ÇAĞRISI

ÇOLAKBAYRAKDAR’DAN 'SİGARAYI BIRAKIN' ÇAĞRISI

Coronavirüs (Covid-19) salgının görülmesinin ardından yaptığı hizmetlerle ve açıklamalarıyla dikkat çeken Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, son olarak vatandaşlara ‘Sigarayı bırakın’ çağrısında bulundu. Başkan Çolakbayrakdar, “Sigara içen kardeşlerim, lütfen evimizde kaldığımız süreç içerisinde kendinize ve sevdiklerinize zarar vermeyin. Bu şekilde sigarasız bir hayata ‘Merhaba’ diyelim” dedi.

Vatandaşların sağlığı ve huzuru için yoğun gayret sarf eden Başkan Çolakbayrakdar, “Kıymetli hemşehrilerim, evlerimizde kalmaya devam ediyoruz. Uyarıları dikkate alıyoruz ve mecbur kalmadıkça evlerimizden dışarı çıkmıyoruz. Unutmayalım ki alınan bu önlemler, hem kendi sağlığımız hem de toplum sağlığı açısından son derece önemli ve değerlidir. Evlerimizde kaldığımız süreç içerisinde biliyorum ki herkes farklı farklı kazanımlar geliştiriyor.  Buradan sigara içen kardeşlerime bir çağrıda bulunmak istiyorum. Lütfen evimizde kaldığımız süreç içerisinde çocuklarımız ve ailemizin yanında sigara içmeyi bırakalım. Bu alışkanlığımızı geliştirerek daha sonra ev dışında da sigara içmeye son verelim. Bu şekilde sigarasız bir hayata ‘Merhaba’ diyelim. Evimizde kalmaya devam ediyoruz. Evde kal, sağlıkla kal.” ifadelerini kullandı.

Başkan Çolakbayrakdar, sözlerini “Yaptığımız tüm çalışmalarda vatandaşlarımızın sağlığını her şeyin üzerinde tutuyoruz. Bu süreci inşallah el birliği ile hep birlikte atlatacağız.” diyerek noktaladı.

Öte yandan Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri, Kocasinan’da çalınmadık kapı bırakmazken diğer ekiplerinde ilçe genelinde yaptığı kapsamlı hijyen ve dezenfekte çalışmaları devam ediyor. Özellikle ihtiyaç sahibi ve Koronavirüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkma sınırlaması bulunan 65 yaş üzeri ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların talepleri için seferber olan ekipler, vatandaşların ihtiyaçlarını eksiksiz karşılıyor. (Kurum Haber)