YEREL
Giriş Tarihi : 02-03-2021 18:28   Güncelleme : 02-03-2021 18:28

CHP’Lİ ARIK’IN YENİ FİYASKOSU

CHP’Lİ ARIK’IN YENİ FİYASKOSU

 

 

Özhaseki, “CHP’nin kiralık milletvekili Çetin Arık’ın huy haline getirdiği yeni bir yalanı ile yine karşı karşıyayız. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığım döneminde Kocasinan Güneşli Mahallesi’nde herhangi bir imara açma kesinlikle yapılmamıştır.”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık’ın Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde Kocasinan Güneşli Mahallesi’nde yaptığını iddia ettiği imar çalışmalarına yanıt verdi.

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık’ın yalanı bir huy haline getirdiğini ve yalan söyleme konusunda Genel Başkanın Kılıçdaroğlu’na benzediğini vurgulayan Özhaseki, “Bazı basın yayın organlarında çıkan CHP’nin kiralık milletvekili Çetin Arık’ın huy haline getirdiği yeni bir yalanı ile yine karşı karşıyayız. Demek ki üzüm üzüme bakarak kararmış, Genel Başkanları ile benzerlikleri takdire şayan.” değerlendirmesinde bulundu.

Özhaseki, “CHP’nin kiralık milletvekili Çetin Arık’ın Güneşli Mahallesi’yle ilgili şahsıma yönelttiği ifadeler tamamıyla yalan ve iftiradan ibarettir. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığım döneminde Kocasinan Güneşli Mahallesi’nde herhangi bir imar hareketi (imara açma, plan tadilatı, yapılaşma) kesinlikle yapılmamıştır. Konuyla ilgili açıklamayı; Kayseri Büyükşehir Belediyesi ilgili basın-yayın kuruluşlarına göndermiştir.” dedi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi ilgili basın yayın kuruluşlarına gönderdiği açıklamada, “Sayın Mehmet Özhaseki’nin Belediye Başkanlığı döneminde alanın imara açılması söz konusu olmamıştır.” ifadelerini kullandı.