SİYASET
Giriş Tarihi : 26-03-2020 13:53   Güncelleme : 26-03-2020 13:57

CHP'DEN MHP'Lİ TALAS MECLİS ÜYESİ HAKKINDA AÇIKLAMA

MHP Talas Belediye Meclis Üyesi Kerem Özden hakkındaki basın açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

CHP'DEN MHP'Lİ TALAS MECLİS ÜYESİ HAKKINDA AÇIKLAMA

Basına ve Kamuoyuna,

Türkiye ve dünya koronavirüs salgınına karşı tek yürek olmuş, bu salgınla mücadele ederken, kerameti kendinden menkul bazı şahıslar, ortaya attıkları ipe sapa gelmez ifadelerle, koronavirüs kadar tehlikeli olduklarını ortaya koymaktadır. İşte bunlardan biri de Kerem Özden isimli Talas Belediyesi meclis üyesidir. Kerameti kendinden menkul bu meclis üyesi sosyal medyada, “Evinde kalmayan dışarda, sokakta olan 65 yaş üstü insanlar hep CHP ve PKK ve FETÖCULAR zihniyetli kişilerdir. Neden dersen maksat hükümeti karalamak ve hastalığı yaymak artı gezi olaylarına çevirmek. Ülkesini ve evladını seven evinde kal” diyerek çarpık zihniyetini ortaya dökmüştür.

Kendi sığlığı içinde Türkiye’nin ve dünyanın içinde bulunduğu zor süreci kavrayamayan, bunca acı bunca ölüm yaşanırken küçük siyasi çıkarımlar peşinde koşarak, sağa sola çamur atmaya çalışan bu zihniyetin çok iyi tahlil edilmesi gerekmektedir.

Öncelikle şunu belirtmek isterim ki, bu zihniyete Gezi Direnişinin ne olduğunu anlatmak, anlatabilmek mümkün değildir. Yargının bile suçlayamadığı Gezi Direnişini anlamak için öncelikle insanın zihniyetinin özgür olması gerekir. Biat kültüründen arınmış, birey olma becerisini göstermiş olması gerekir. Kendisine sunulan yalan yanlış her şeyi koşulsuz kabul etmek yerine sorgulama yeteneği gerekir. Bu gerekliliklerin söz konusu şahısta hiçbirinin olmadığı ise gün gibi aşikardır. Gezi bu ülkenin tarihindeki onurlu bir halk direnişidir. Gezi bu ülkenin tek adam rejimine, doğa katliamına, kadın cinayetlerine, çocuk tecavüzlerine direnişidir.

 

Kıymeti kendinden menkul bu sözde milliyetçi kişinin milliyetçiliği de vatan sevgisi de ancak şahsi çıkarları kadardır.Bir ve beraber olmamız gereken bir dönemde halkı kutuplaştıran bu zat hakkında suç duyurusunda bulunduk. Bulunduk ama suç duyurusunda bulunmadan önce söz konusu kişinin akli dengesinin yerinde olup olmadığının tespitinin daha uygun bir tavır olacağı kanaatindeyiz. Çünkü bu sözler akli dengesi yerinde olan bir kişinin söyleyebileceği sözler değildir. Akli dengesi yerinde olan bir kişi mecburiyetten ya da konunun ciddiyetini yeterince kavrayamamış yada kamunun kendilerine sağladığı bir takım hizmetlerden habersiz bir şekilde evine ekmek götürmek için kendisini sokağa atmış büyüklerimizi PKK’lı FETÖ’cü diye yaftalamaz. Bu zat milliyetçi geçiniyor ama maalesef Türk kültüründe büyüklere hürmetin ne demek olduğunu da bilmiyor. Bizim kültürümüzde yaşlıya hürmet vardır, saygı vardır. Umuyoruz ve bekliyoruz ki, mensubu bulunduğu parti de bu kişi hakkında gereğini yapar ve istifasına gerek kalmadan partiden atar. Bu zatta umarız ki, yaptığı hatayı anlar ve büyüklerimizden, tüm Kayseri halkından özür diler.

Kayseri ve Türkiye kamuoyu bilmelidir ki, kurtuluşun ve kuruluşun partisi Cumhuriyete Halk Partis’ine gönül veren 7’den 70’e herkes, kurucumuz ve kurtarıcımız Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Söz konusu vatansa gerisi teferruattır” sözlerini şiar edinmiştir. Hiçbir Cumhuriyet Halk Partili ülke çıkarları söz konusu olduğunda partim ne olacak, ben ne olacağım hesabı yapmaz, hiç tereddütsüz ülkesinin, milletinin yanında yer alır. Ve tarih göstermiştir ki Cumhuriyet Halk Partisi kurulduğu gün neredeyse bugün de oradadır. O yer Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği yerdir.

Dünyayı saran koronavirüs ve koronavirüs kadar tehlikeli olan çarpık zihniyetlerden ülkemizin ve dünyanın bir an önce kurtulması dileğiyle, hepinize sağlıklı günler diliyor, zorunlu olmadıkça dışarı çıkmamanızı önemle rica ediyorum. Evinde Kal, Sağlıkla Kal Türkiye… (Kurum Haber)