SİYASET
Giriş Tarihi : 17-11-2019 14:14

CHP, TOMARZA DA DELEGE SEÇİMLERİ TAMAMLADI

CHP, TOMARZA DA DELEGE SEÇİMLERİ TAMAMLADI

CHP, Tomarza İlçesinde delege seçimlerini yaparak tamamladı. CHP, Tomarza’da 37. Olağan Kongresine hazırlıkların ilk adımı delege seçimleriyle resmen yapılmış oldu. Mevcut Tomarza CHP İlçe Başkanı Ertan Demirezen ilk olarak yeniden Tomarza CHP İlçe Başkanı adayı olduğunu da açıkladı.

16 Kasım Cumartesi Günü Tomarzalı CHP’li üyeler “Delege Seçimi” için sandık başına gitti. Sabah saat 08:00’da başlayan delege seçimleri Saat 17:00’a kadar sürerek tamamlandı. Seçimlerin ardından 61 delege seçildi.

Aralık ayı içerisinde yapılması planlanan 37. Olağan Kongresine hazırlıkların ilk adımı da böylelikle tamamlanmış oldu.

Şuana kadar mevcut Tomarza CHP İlçe Başkanı Ertan Demirezen; CHP İlçe Başkanı olarak adaylığını açıklarken başka bir adayın karşısına çıkıp çıkmayacağı konusu da netlik kazanmadı. Eğer mevcut Tomarza CHP İlçe Başkanı Ertan Demirezen’in karşısına bir aday çıkmazsa CHP, Tomarza’da tek liste ile 37. Olağan Kongresini yapmayı planlıyor.

CHP İlçe Başkanı Ertan Demirezen ile yapılan görüşmelerde şu açıklamalarda bulundu: “Partimize yoğun ilgi göstererek demokratik bir şekilde onlarca delegenin yarıştığı seçimlerimde yeni seçilen delegelerimizi tebrik ediyorum. Önümüzde ki günlerde yapılacak olan 37. Olağan Kongresin aday olduğumu açıklamıştım. Karşıma aday olsun veya olmasın bizler CHP gönül vermiş bireyler olarak sandıktan çıkan sonuç her ne olursa olsun partimizin yanında sonuna kadar olacağımdan kimsenin zerre kadar şüphesi olmasın. Bu vesile ile yapılan delege seçimlerinin ve yapılacak olan Olağan Kongremizin ilçemize, ilimize ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum dedi.

Tomarza CHP Belediye Meclis üyelerinin tamamı yani; Recep Yurt, Enbiya Aydın, Mustafa Önder, Dursun Ağtaş ve Cemal Gülsel Yavuz Tomarza CHP Olağan Kongresinde mevcut Tomarza CHP İlçe Başkanı Ertan Demirezen'i destekleyeceklerini duyurdular. MURAT GÜRBÜZLER