SİYASET
Giriş Tarihi : 22-05-2020 14:31   Güncelleme : 22-05-2020 14:31

CHP KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ARIK’TAN ADRESE TESLİM İHALE TEPKİSİ

CHP KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ARIK’TAN ADRESE TESLİM İHALE TEPKİSİ

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Kayseri 12. Hava Bakım Ana Üss Komutanlığı’nda yapılacak olan iki hangarın ihalesiz olarak, Kayseri Şehir Hastanesi’ni de yapan YDA şirketine verilmesine tepki gösterdi. 140 milyon liralık işin adrese teslim bir şekilde YDA şirketine verildiğini ifade eden Arık, “Ülkenin kaynaklarını yandaşa peşkeş çeke çeke koskoca Türkiye Cumhuriyeti’ni el açar hale getirdiniz. Yeter artık, elinizi vatandaşın cebinden çekin. Kuldan utanmıyorsanız, Allah’tan korkun, Allah’tan utanın…” diye konuştu.

“YANDAŞA PEŞKEŞ ÇEKE ÇEKE DEVLETİ EL AÇAR HALE GETİRDİNİZ!”

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, 12 Hava Bakım Ana Üss Komutanlığı’na 140  milyon lira bedelle yapılacak olan iki hangarın ihalesiz olarak YDA şirketine verilmesine tepki gösterdi. Açıklamasının ilk bölümünde vatandaşların Ramazan Bayramını kutlayan Arık, “Sevgili yurttaşlarım hepinizin ramazan bayramını canı gönülden kutluyorum. Sevdiklerinizle birlikte sağlıklı, mutlu, huzurlu nice bayramlar diliyorum” dedi.

Türkiye’de bütün büyük ihaleleri 5 büyük şirketin aldığını belirten Arık, bu beş şirketin Türkiye’yi yiyip bitirdiğini, soyup soğana çevirdiğini söyledi. Kayseri Şehir Hastanesi’ni de yapan YDA şirketine adrese teslim olarak verildiğini belirten Arık, şöyle konuştu: “Şimdi de bir ballı kaymaklı hiç hem de ihalesiz olarak Kayseri Şehir Hastanesi’ni de yapan YDA şirketine verildi. YDA şirketi Kayseri 12. Hava Bakım Üssü’ne iki uçak hangarı yapacak, karşılığında ise devletten 140 milyon lira para alacak. Bu işi ihalesiz bir yöntemle, kılıfına uydurarak, başında Kayserili bir bakanın olduğu Milli Savunma Bakanlığı’na ait bir şirketin vermesi de ayrıca cabası…”

Kayseri’nin sanayisine, ticaretine, siyasetine yön verenlerin bu duruma sessiz kalmasına tepki gösteren Arık, açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Şimdi ben milletim adına, Kayseri’de salgın döneminde işsiz aşsız kalmış binlerce yurttaşım adına soruyorum: Kayseri’de yapılacak bir iş için Kayseri’de faaliyet gösteren 500’e yakın inşaat firması varken, niçin bu ballı kaymaklı işi ihalesiz bir şekilde YDA’ya verdiniz? YDA yerine şeffaf, saydam, adil bir ihale yaparak salgın sürecinde zor günler geçiren inşaat firmalarımız desteklenemez miydi? Sayın Mustafa Eliaş, YDA Kayseri Şehir Hastanesi’ni yaptı, oğlunuzda Kayseri Şehir Hastanesi’nin yemek dağıtım işini yapıyor. Siz bu işin neresindesiniz? Ey Kayseri sanayisine, Kayseri Ticaretine, Kayseri ekonomisine yön verenler niçin sessiz kalıyorsunuz, niçin kafanızı kuma gömüyorsunuz. Ey Kayseri medyası, akşamları televizyonlarda tartışma programları yapanlar neredesiniz? Niçin kör, sağır, dilsizsiniz. Ey Kayseri benim sevdam diyenler nerelerdesiniz? Ülkenin kaynaklarını yandaşa peşkeş çeke çeke koskoca Türkiye Cumhuriyeti’ni el açar hale getirdiniz. Yeter artık, elinizi vatandaşın cebinden çekin. Kuldan utanmıyorsanız, Allah’tan korkun, Allah’tan utanın… “ (Kurum Haber)