YEREL
Giriş Tarihi : 12-01-2021 12:52   Güncelleme : 12-01-2021 12:52

CHP KAYSERİ İL BAŞKANLIĞI BASIN AÇIKLAMASI

CHP KAYSERİ İL BAŞKANLIĞI BASIN AÇIKLAMASI

Değerli Başkanım,
Değerli Sivil Toplum Örgütleri Temsilcileri,
Değerli Basın Emekçileri,
Öncellikle şahsım adına geçmiş '10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nüzü kutlarım.
Önce asgari ücretle çalışan işçilerimizin sonra memurlarımızın ve emeklilerimizin sesine kulak tıkayıp vatandaşlarımızı açlığa mahkûm ettiler.
Memurlarımızın ve emeklilerimizin maaş zamları açıklandı ancak açıklanan zam oranları kimseyi mutlu etmedi. İşçilerimizi, memurlarımızı ve emeklilerimizi mutlu edemeyen hükümetin yani sarayın bir kez daha halktan ne kadar kopuk olduğunu gördük. Bize göre marketlerdeki, pazarlardaki fiyatları dikkate almadan milletimize kuru ekmeği reva görerek yaptığı zam oranlarını açıkladı hükümet. İşçilerimizi borç içinde yaşamak zorunda bırakarak açıkladığı asgari ücretten sonra yabancı sermaye çekmek için ülkemizdeki düşük maaşları pazarlama aracı yapmaları ise hepimizi rencide etti.
Alınan maaşların yeni yıldan sonra hemen hemen her kaleme yapılan zamlar karşısında eridiğinden bi haber olan AKP hükümeti ve sarayı yandaş müteahhitlerinin cebini doldururken, vatandaşlarımıza parayı kaşıkla verip kepçe ile geri alıyor. Yetmiyor, yandaşlarının cebini doldurmak için vatandaşlarımızın cebini boşaltıp vatandaşlarımızı faize, krediye, kredi kartlarına mecbur bırakıyor. Milletine en çok destek olması gereken salgın döneminde görevini yapmadığı gibi hükümet asgari ücrette, memurlarımıza ve emeklilerimize verdiği maaş zamlarında da sınıfta kaldı.
 
Cemalettin BAL
CHP Kayseri İşçi Sendikaları,Meslek Odaları-STK’lardan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı