EĞİTİM
Giriş Tarihi : 04-09-2020 11:46   Güncelleme : 04-09-2020 11:46

CHP GENÇLİK KOLLARINDAN HARÇ AÇIKLAMASI

CHP GENÇLİK KOLLARINDAN HARÇ AÇIKLAMASI

İkinci öğretimde öğrenim gören arkadaşlarımıza yapılan harç sömürüsü, pandemi döneminde dahi zamlanarak devam ediyor.  

“İkinci Öğretim Harç Ücreti; Yüksek öğretim kurumlarının mesai saatleri dışında ders verdiği için öğrencilerden tahsis edilen ücrettir.”

 Bu salgın döneminde okulların online eğitime geçmesiyle harç ücretlerine zam yapılması ve İkinci Öğretim öğrencilerinden bu harcın ödenmesi istenmesi doğru ve kabul edilebilir bir karar değildir. 

Mesai saati dışında yapılan dersler için alınan harç parası, online eğitime geçildiği halde öğrencilerden bir de zam konularak talep ediliyor. Pandemiye rağmen kötüleşen ülke ekonomisini iyileştirmek adına imtiyazlar verilirken, normalleşme süreci başlatılırken;  Pdf'li eğitim alacak olan, İkinci Öğretim öğrencilerinden harç talep edilmesi öğrencilere verilen değerin en küçük örneklerinden birisidir. İkinci Öğretim'de öğrenim gören arkadaşlarımızın çoğu gündüzleri farklı hizmet sektörlerinde çalışıp, akşamları öğrenim hayatına devam etmektedir.

Pandemi'nin yarattığı derin kriz esnafı, çiftçiyi etkilerken; hizmet sektöründe çalışan üniversite öğrencilerini de etkilemektedir. Bugün Üniversite mezunlarının ve üniversite öğrencilerinin yoksulluğu, zanaat sahibi bir işçininki kadar ağırdır. 

Öğrenciler PDF ile eğitimde ücretsiz hizmet talep ediyor. Haklı taleplerinin yanındayız!