YEREL
Giriş Tarihi : 29-10-2020 10:04   Güncelleme : 29-10-2020 10:04

CHP GENÇLİK KOLLARINDAN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

CHP GENÇLİK KOLLARINDAN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Cumhuriyet demokrasidir aydınlanma seferberliğidir; kadın erkek eşitliği ve eşit yurttaşların onurlu birliğidir. Cumhuriyet bir aydınlanma devrimidir. İstanbul'a ayak basan hainlerin, İzmir'i yakanların, Anadolu'yu karış karış işgal eden düşmanlara; işbirlikçilere karşı mücadele eden Anadolu halkının, makus talihini yenmesinin en büyük ve haklı nişanesidir. 

 

Biz Cumhuriyet Halk Partisi gençliği olarak asla unutmayacağız; bu halka zulmeden, zalime sultan olan saraylıları! Biz unutmayacağız; Sütçü İmamları, Şerife Bacıları, Hasan Tahsinleri, Seyit Onbaşıları, Kara Fatmaları... Bizler bugün de Mustafa Kemal kadar kararlı, Tıbbiyeli Hikmet kadar inançlıyız. 

O günde mazlumun hakkı için, zalime karşı cenk ettik. Bugün de aynı ikrar ile kimsesizlerin kimsesi olan Cumhuriyet'in en büyük güvencesiyiz! 

Baskı ve engellere karşı bu halk bir asır önce tek yürek olmayı öğrenmiştir. Cumhuriyet, bizlere; tek adam diktatörlüğüne kurban edilemeyecek kadar onurlu kanla, tırnakla kazanılmış bir emanettir! 

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, Türk milletinin inanç, cesaret ve büyük fedakârlıklarla kurduğu Cumhuriyet'in 97. yılını kutlarken, 100’üncü yılda daha özgür, eşit ve güvenceli bir Aydınlık Türkiye inşa etmenin umudu ve kararlılığı ile mücadelemizi büyütüyoruz. Aynı coşku ve heyecan ile meydanlarda olacağız! 

 

Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Cumhuriyet’in mimarı olan İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, tüm şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyoruz.

Cumhuriyetimizin 97. kuruluş yıldönümü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun

Eda Albayrak

CHP Kayseri Gençlik Kolları İl Başkanı