YEREL
Giriş Tarihi : 09-12-2019 12:15

ÇEVRE TEMİZLİK VERGİLERİ İLE SÜPÜRGE ARACI ALINDI

ÇEVRE TEMİZLİK VERGİLERİ İLE SÜPÜRGE ARACI ALINDI

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, günden güne büyüyen ve gelişen Melikgazi ilçesinde daha etkin, verimli ve seri hizmet sunabilmek amacıyla araç parkını her geçen gün, yeni alınan araçlarla genişlettiklerini bildirdi.

Her geçen gün büyüyen şehirde semtler arasında mesafenin de artığını, bundan dolayı araç parkını sürekli yeni araçlar satın alarak genişlettiklerini belirten Başkan Dr. Mustafa Palancıoğlu, yeni alınan araçlar ile hizmetlerin daha verimli ve kısa sürede gerçekleştirileceğini belirtti.

Özellikle sanayi bölgeleri ile sayfiye alanlarında kullanılmak üzere süpürge aracının alındığını vurgulayan Başkan Dr. Palancıoğlu, yeni alınan araçlarla ilgili olarak şunları söyledi:"Melikgazi ilçesinin yerleşim alanı büyümekte ve nüfusu da artmaktadır. Dolayısıyla hizmet verilen alan ile birey sayısı da artmaktadır. İlçe sınırları içerisinde 58 mahallemiz bulunmaktadır. Geniş bir alanda daha etkin ve verimli bir hizmet için teknolojinin her türlü imkânlarını ve araçlarını kullanıyoruz. Daha kısa sürede daha çok alanda temizlik yapmak önemli. Bunun için 2 ton kapasiteli ve traktör arkasına takılabilen süpürge ve temizlik aracı satın aldık."

Başkan Dr. Mustafa Palancıoğlu, çevre temizlik vergileriyle alınan araç ve ekipman ile çevrenin 24 saat temiz olmasının sağlanacağını sözlerine ekledi. (Kurum Haber)