YEREL
Giriş Tarihi : 08-04-2022 11:29   Güncelleme : 08-04-2022 11:29

ÇARŞI ESNAFLARI İFTARDA BULUŞTULAR

ÇARŞI ESNAFLARI İFTARDA BULUŞTULAR


     Cumhuriyet Mahallesi Sultan Hamamı Sokağı Esnafları, Ramazan Ayı nedeniyle  geleneksel çarşı iftarında biraraya geldiler.

   Pandomi dönemi nedeniyle yaklaşık iki yıldır Ramazan Ayı  İftarının heyecanını yaşayamayan  Cumhuriyet Mahallesi, Sultan Hamamı Sokağı sakinleri, yasakların büyük ölçüde kalkmasından dolayı Akşam Ezanının okunması ve ardından oruçların açılması ile duygu dolu bir akşam yaşadılar.

      Söz konusu  iftar yemeğini organize eden Akbıyık Tekstil sahipleri Burhan ve Zeki Akbıyık kardeşler konu ile ilgili özetle şunları söylediler:

” Bilindiği gibi iki yıldır, bütün dünyayı etkisi altına alan Corona 19 virüsünden dolayı daha önceleri aralıksız yaptığımız Geleneksel Sultan Hamamı, Çarşı Esnafı İftar Yemeği’ni gerçekleştirememiştik.  Çok şükür iftar yemeğimiz bu yıla kısmet oldu. Bu yüzden ben ve bütün esnaf kardeşlerimiz oldukça mutlu olduk  Yıllardır bir araya gelen esnaflarımız birlik ve beraberlik içinde mübarek Ramazan Ayı’nda yine her Perşembe Millet Caddesi , Sultan Hamam Sokağı esnafları olarak soframızı misafirlerimize de açtık. Allah kısmet ederse gelecek yılda da aynı sokağımızda aynı amacı gerçekleştirmek istiyoruz. ”

       Geleneksel İftar Yemeğine; Dr. Arif Ünlü, Mimar Kadir Terzi, Ecz. İbrahim Ünlü, İş İnsanı Yavuz Dursun, Burhan Akbıyık, Zeki Akbıyık, Nevzat Gülsoy, Arif Göncüler, Şaban Özer, Gokhan Kayhan, Faik Barbaros, Oktay Barbaros, Sinan Barbaros, Turgut Taştan, Batuhan Taştan, Ahmet Baytar, Emin Baytar, Mustafa Akbıyık, Gökhan Gürdal ve davetliler katıldılar.

       İftardan sonra gelecek yıl da aynı olayın gerçekleşmesi için dilek ve temennilerde bulunan çarşı esnafı, yemeğin verildiği mekandan mutlu ayrıldılar.

      

AdminAdmin