YEREL
Giriş Tarihi : 23-04-2022 13:11

ÇARŞI ESNAFLARI İFTAR BULUŞMASI DEVAM EDİYOR

ÇARŞI ESNAFLARI İFTAR BULUŞMASI DEVAM EDİYOR


     Cumhuriyet Mahallesi Sultan Hamamı Sokağı Esnafları, Ramazan Ayı nedeniyle geleneksel çarşı iftarında bir araya gelmişlerdi.

   Pandomi dönemi nedeniyle yaklaşık iki yıldır Ramazan Ayı İftarının heyecanını yaşayamayan Cumhuriyet Mahallesi, Sultan Hamamı Sokağı sakinleri, yasakların büyük ölçüde kalkmasından dolayı yine üçüncü buluşmasını yaptılar.

Akşam Ezanının okunması ve ardından oruçların açılması ile duygu dolu bir akşam yaşadılar.

      Söz konusu  iftar yemeğini organize eden Akbıyık Tekstil sahipleri Burhan ve Zeki Akbıyık kardeşler konu ile ilgili özetle şunları söylediler:

” Bilindiği gibi iki yıldır, bütün dünyayı etkisi altına alan Corona 19 virüsünden dolayı daha önceleri aralıksız yaptığımız Geleneksel Sultan Hamamı, Çarşı Esnafı İftar Yemeği’ni gerçekleştirememiştik.  Çok şükür bu kez 30 kişinin katılımıyla üçüncü iftar yapıyoruz . Bu yüzden ben ve bütün esnaf kardeşlerimiz oldukça mutluyuz  Yıllardır bir araya gelen esnaflarımız birlik ve beraberlik içinde mübarek Ramazan Ayı’nda yine her Perşembe Millet Caddesi, Sultan Hamam Sokağı esnafları olarak soframızı misafirlerimize de açtık gelecek hafta Perşembe bitiyor  Allah kabul eksin.”     Geleneksel İftar Yemeğine; Dr. Arif Ünlü, Mimar Kadir Terzi, Ecz. İbrahim Ünlü, İş İnsanı Yavuz Dursun, Burhan Akbıyık, Zeki Akbıyık, Nevzat Gülsoy, Arif Göncüler, Faik Barbaros, Oktay Barbaros, Sinan Barbaros, Turgut Taştan, Batuhan Taştan, Ahmet Baytar, Emin Baytar, Mustafa Akbıyık, Aşkın genç davetliler katıldılar.

       İftardan sonra gelecek yıl da aynı olayın gerçekleşmesi için dilek ve temennilerde bulunan çarşı esnafı, yemeğin verildiği mekânda Batuhan Taştan’ın yaptığı çaylar içildi muhabbet edildi.

      

AdminAdmin