YEREL
Giriş Tarihi : 13-12-2020 12:54   Güncelleme : 13-12-2020 12:54

BÜYÜKŞEHİR, 7/24 SAHADA

BÜYÜKŞEHİR, 7/24 SAHADA

 

Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgını tedbirleri kapsamında hafta sonu kısıtlamasını bir kez daha fırsata dönüştüren Kayseri Büyükşehir Belediyesi ekipleri, 7/24 sahada çalışmalarını sürdürmeye devam etti.

Büyükşehir Belediyesi ekipleri, sokağa çıkma kısıtlamasından faydalanarak kent genelindeki çalışmalarını sıklaştırdı. Bu kapsamda Kocasinan ilçesi Sahabiye Mahallesi’ndeki metruk binaların yıkıldığı ve yerine yapılan Sahabiye yeni semt pazarının çevre düzenlemesine, Güney Çevre Yolu'nun önemli geçiş noktalarından Derevenk Viyadüğü’nden Orgeneral Hulusi Akar Bulvarı ve Yıldırım Beyazıt Mahallesi taşkın kanala kadar uzanacak 5 kilometrelik, 15 milyon TL’lik yolun asfaltlama çalışmasına, Orgeneral Hulusi Akar Bulvarı’nın Aşık Veysel Bulvarı ile kesiştiği noktada başlatılan ve 30 milyon 548 bin TL’ye ihale edilen katlı kavşak çalışmaları ile Hıdırellez yolu çalışmalarına kısıtlama nedeniyle daha hızlı şekilde devam etti.

KASKİ, ÇALIŞMALARINI HIZ KESMEDEN SÜRDÜRDÜ

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü ekipleri de tam kadro sahada çalışarak, kısıtlamayı fırsata çevirmeye devam etti. KASKİ ekipleri, merkez ve İlçelerde çalışmalarını hız kesmeden sürdürdü.