YEREL
Giriş Tarihi : 23-04-2022 15:21

BÜYÜKKILIÇ: “TARIM VE HAYVANCILIĞA DESTEĞİMİZİ SINIRSIZ OLARAK SÜRDÜRÜYORUZ”

BÜYÜKKILIÇ: “TARIM VE HAYVANCILIĞA DESTEĞİMİZİ SINIRSIZ OLARAK SÜRDÜRÜYORUZ”

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu ile birlikte Kayseri Ticaret Borsası Geleneksel Tescil Rekortmenleri Ödül ve İftar Programı’na katıldı.

Düzenlenen törene Başkan Büyükkılıç’ın yanı sıra, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Kayseri Ticaret Borsası (KTB) Yönetim Kurulu Başkanı Recep Bağlamış, siyasi parti temsilcileri, ilçe belediye başkanları, oda ve borsa başkanları, firma yetkilileri katıldı.

“TARIM VE HAYVANCILIK ALANINDA KENDİSİNDEN SÖZ ETTİREN BİR ŞEHİR”

Programda Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan ‘Zenginlikler Şehir Kayseri’ video gösteriminin ardından konuşan Başkan Büyükkılıç, kadim medeniyetler şehri Kayseri’nin son süreçte tarım ve hayvancılık konusunda kendisinden söz ettiren bir şehir haline geldiğini ifade ederek, şunları söyledi:

“Elbette pastırmanın, sucuğun, mantının merkezi olarak bilinen bu güzel şehrimizde bu tür yaklaşımın değerlendirilmesi bizler için çok önemli ve anlamlıdır. Gerek Tarım İl Müdürlüğümüz, gerekse Borsamız bu konuda gayretlerini sürdürürken, 16 ilçe belediye başkanımızla el ele gönül gönüle vererek, Kayseri Büyükşehir Belediyemiz önderliğinde tarıma ve hayvancılığa desteğimizi sınırsız olarak sürdürmekteyiz. Yaklaşık 3 yıl içerisinde 100 milyon TL civarında bu alanda harcama yaptık, bu sene itibariyle 60 milyon TL ayırmış bulunmaktayız, yetmezse daha fazlasını ayırmakta hiçbir mahsur görmüyoruz.”

Birliğin, beraberliğin bereketini yaşadıklarını ifade eden Büyükkılıç, oda ve borsa başta olmak üzere kamu ve kurumlarla dayanışma içerisinde çalışmalarını sürdürmeye devam edeceklerini belirtti. Başkan Büyükkılıç, “İhracat yapanı sırtımızda taşısak azdır. Bir ülkenin kendi kendine yeten konumda olması gerekir, bunun için de üreteni sahiplenmek gerekir, biz bu anlayış içerisinde çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu da Başkan Büyükkılıç’a desteklerinden dolayı teşekkür ederek, birliğin, beraberliğin devam etmesini temenni ederken, KTB Başkanı Bağlamış ise, Büyükşehir Belediyesi ve diğer kurumlarla güç birliği yaparak Kayseri’nin tarım ve hayvancılık alanında gelişmesine katkı sağladıklarını ve sağlamaya devam edeceklerini söyledi.

Büyükkılıç, programda Kayseri Ticaret Borsası Başkanı Recep Bağlamış ile ödül alan borsa üyelerini tebrik etti.

AdminAdmin