YEREL
Giriş Tarihi : 30-08-2021 12:43   Güncelleme : 30-08-2021 12:43

BÜYÜKKILIÇ, BÜYÜK ZAFERİN 99. YILDÖNÜMÜNÜ KUTLADI, KAHRAMAN ŞEHİTLERİ ZİYARET ETTİ

BÜYÜKKILIÇ, BÜYÜK ZAFERİN 99. YILDÖNÜMÜNÜ KUTLADI, KAHRAMAN ŞEHİTLERİ ZİYARET ETTİ

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, bir milletin küllerinden yeniden doğduğu, Kurtuluş Savaşı’nın taçlandığı 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları kapsamında Cumhuriyet Meydanı’ndaki törenlere katıldı. Büyükkılıç, ayrıca şehitlikleri ziyaret ederek, şehit kabirlerine karanfil bıraktı.

Cumhuriyet Meydanı’nda 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99. Yıldönümü dolayısıyla düzenlenen törene Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın yanı sıra Vali Şehmus Günaydın, Garnizon Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Aziz Adalı, Kayseri Milletvekilleri İsmail Tamer, Baki Ersoy, Çetin Arık, Cumhuriyet Başsavcısı Abdulkadir Akın, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, kaymakamlar, ilçe belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri, rektörler ve protokol üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

İstiklal Marşı’nın okunması ve saygı duruşu ile başlayan törende Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Atatürk anıtına çelenk sunumunda bulundu.

Cumhuriyet Meydanı’ndaki törenin devamında Valilik makamında tebrikat kabul töreni yapıldı.

Törenin ardından 30 Ağustos Zafer Bayramı programı kapsamında, Başkan Büyükkılıç, Vali Günaydın ve beraberindeki heyet Kartal Şehitliği ve Polis Şehitliği’ni ziyaret etti.

Buradaki törenlerde şehitler için dua okunmasının ardından Büyükkılıç, şehit kabirlerine karanfil bıraktı, şehit aileleri ile görüştü.