YEREL
Giriş Tarihi : 14-11-2020 10:51   Güncelleme : 14-11-2020 10:51

BÜNYAN ve MAHALLELERİN ÇÖP TOPLAMA ALANI TAŞINIYOR

BÜNYAN ve MAHALLELERİN ÇÖP TOPLAMA ALANI TAŞINIYOR

 

Bünyan Belediye Başkanı Özkan Altun, uzun süredir üzerinde çalıştıkları projenin netleştiğini,  Bünyan çöp depolama alnının taşınacağını söyledi.

Başkan Altun, Bünyan ilçe merkezi ve tüm mahallelerin çöplerinin yapımına başlanan transfer istasyonunda toplanarak şehir çöplüğüne götürüleceğini kaydetti.

Başkan Özkan Altun,"Bünyan'ımızın güzelliğini gölgeleyen ve kaldıracağız dediğimiz vahşi çöp depolama alnındaki çirkin görüntüye son veriyoruz. İlçemizin büyümesi ile şehir merkezinde kalan ve buna bağlı olarak yangın, çöp suyunun yeraltı suyuna karışması, çöplerin etrafa dağılıp geniş bir alanı kirleterek görüntü ve çevre kirliliği oluşturması, kötü koku, başıboş hayvanlar, haşereler gibi sebeplerden dolayı çevre ve insan sağlığını büyük ölçüde tehdit eden vahşi çöp depolama alanını taşıyoruz. Büyükşehir Belediyemizle birlikte yapımına başladığımız katı atık transfer istasyonuyla vahşi depolamaya son vererek ilçemizdeki çöp alanını kaldırıp ilkel depolamayı bitiriyoruz. Bundan sonra ilçe merkezi ve mahallelerimizden topladığımız çöpler transfer istasyonunda toplanarak şehir çöplüğüne götürülecek. Mevcut çöp depolama alanımızda ise rehabilitasyon çalışmalarını kısa sürede tamamlayacağız. Yapacağımız ağaçlandırma çalışması ile burası bölgenin en güzel doğal yaşam alanlarından biri haline gelecek. Projede emeği geçen başta Büyükşehir Belediye Başkanımız olmak üzere herkese teşekkür ediyorum. Memleketimize hayırlı uğurlu olsun." dedi.