SPOR
Giriş Tarihi : 25-10-2021 11:05   Güncelleme : 25-10-2021 11:09

BÜNYAN 12. CUMHURİYET DOĞA YÜRÜYÜŞÜ YAPILDI

BÜNYAN 12. CUMHURİYET DOĞA YÜRÜYÜŞÜ YAPILDI

 

Bünyan Dostları Grubu ,kurulduğu günden bu yana her sene geleneksel olarak düzenledikleri “Cumhuriyet Yürüyüşü’nü” bu sene yine Kayseri’nin doğa sever gruplarından Yeşil Doğa ve Tomarza Sancak Dağcılık ile birlikte gerçekleştirdiler.

Bu yıl 12.sini düzenlenen etkinliğe Kayseri içi ve çevresinden 60 katılımcı yer aldı. Katılımcılar,yürüyüşte ilk etap olarak Bünyan Mersinönü, Gergeme, Kayaaltı, Yenice Çay Bahçesi ve hidroelektrik santrali,daha sonra da burdan Kayabaşı, Çağlayan İlkokulu,aşağı havuz, Başgöl,yukarı havuz, Karaören ve Pınarbaşı Mesire Alanı’na yürüyüş gerçekleştirdiler.

 

Etkinlikte  Bünyan Dostları Grubu adına söz alan sayın Şener Serim şu düşüncelerini katılımcılarla paylaştı : “Öncelikle Bünyanımız’a hoşgeldiniz,şerefler verdiniz.Bugün burada,Cumhuriyetimiz’in kuruluşu vesilesiyle 12. Doğa yürüyüşümüzü sizlerle gerçekleştiriyor olmanın sevinci ve kıvancı içerisindeyiz.Bugün burada,Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının,bundan 98 yıl önce,çağdaş ve ileri medeniyetler seviyesine yükselmek adına kurdukları Cumhuriyet yönetiminin kuruluşunu kutlamaktayız.Ümit ediyorum ki, nice emeklerle kurulan Cumhuriyetimiz’in kuruluşunu  sizlerle daha çok uzun yıllar kutlamak isteriz.”dedi.

 

Etkinliğe katılan gruplardan Yeşil Doğa adına söz alan grup başkanı Erol Demir’de etkinlik hakkında,katılımcılarla şu görüşlerini paylaştı:”Biz Yeşil Doğa grubu yönetimi olarak,değerli arkadaşlarım Ali Haydar Karakaya ve Yücel Çalışkan ile,Kayseri’de ve gelen olursa çevre illerden doğa sever katılımcılarla birlikte doğa gezileri düzenlemekteyiz.Bu gezilerimizden yenisini de , 29 ekim Cumhuriyet Bayramı vesilesiyle,Bünyan Dostları grubunun değerli davetleriyle Bünyan’a düzenlemiş bulunmaktayız.Davetleri ve ilgilerinden dolayı kendilerine teşekkür ederiz.Ümit ediyorum ki,Cumhuriyetimiz,ilelebet ve payidar kalacaktır.”dedi.

 

Konuşmaların ardından yürüyüşe geçen katılımcılar,şarkılar ve türküler eşliğinde,ilgili rota güzergahında yürüyüşlerini tamamlayıp,etknilikte emekleri olanlara teşekkürlerini sunup etkinliği sonlandırdılar.

Haber-Fotoğraf: Hayrettin Doğan