SAĞLIK
Giriş Tarihi : 30-03-2020 15:56

BOZKURT: ECZACILARIMIZI VE ÇALIŞANLARINI UNUTMAYALIM!

BOZKURT: ECZACILARIMIZI VE ÇALIŞANLARINI UNUTMAYALIM!

İyi Parti İl Başkanı Süleyman Bozkurt, yazılı bir açıklama yaparak şu ifadelere yer verdi:

Eczacılarımızı ve eczane çalışanlarını unutmayalım!

Zor günlerde en zor görevleri üstlenenlere minnettarız. Hekimlere, hemşirelere, tıp teknikerlerine ve bütün sağlık çalışanlarına minnettarız. Ancak bu sağlık görevlileri içerisinde biraz hatırlamakta ihmal ettiğimiz bir kesim var ki, onlara da minnettarız. Yani saygıdeğer Eczacılarımıza ve eczane çalışanlarımıza da minnettarız.

Bilindiği üzere eczacılar bizlere en yakın sağlık danışmanlarıdır. Sağlık hizmetini 7 gün 24 saat sürdüren eczacılarımız bu anlamda emeklerini bizlerden esirgemiyorlar.

Bu yoğun günlerde eczaneye gelen hastaların eczane çalışanlarına salgını bulaştırma ihtimalleri çok yüksek. Yani eczacılarımız ve eczane çalışanlarımız da risk altında. Bu nedenle eczanelerin hali hazırda yapılan dezenfektan işlemlerinin arttırılması, özellikle nöbet günleri sonrasında bu işlemin mutlaka ihmal edilmeden yapılması çok önem arz ediyor. Belediyelerin ve Sağlık Müdürlüğü’nün eczanelere verdikleri destekleri artırmalarını bekliyoruz.

Unutmayalım ki, onlar da birer anne, baba ve evlattır. Bizim sağlığımız için görevlerinin başındalar. Biz de elimizden geldiğince onlara yardımcı olalım. (Kurum Haber)