YEREL
Giriş Tarihi : 18-12-2020 10:56   Güncelleme : 18-12-2020 10:56

BİR GENÇ 100 BİN TL İLE YAŞAMA ATILIYOR

BİR GENÇ 100 BİN TL İLE YAŞAMA ATILIYOR

Saadet Partisi Kayseri il başkanı Baki Coşkun, Kredi Yurtlar Kurumu tarafından üniversite öğrencilerine yönelik olarak verilen kredi borçlarına yönelik hükümeti atılıma çağırdı.

Baki Coşkun, “Dün mecliste Saadet Partisi milletvekilimiz de bu konuya değindi. Şuan itibariyle hükümetin bu yıl bütçeden faize ayırdığı miktar 180 milyar tl’dir. Bahsettiğimiz miktar gençlerimizin KYK borçlarını %3’ü ile karşılayıp bitirebilecek bir miktardır. Faize geçen yıl 138 milyar ayrılıyor, bu yıl 180 milyar ayrılıyor ancak gençlerin borçlarına dokunulmuyor. ‘Gençlere istihdam var mı’ diye bakıyoruz, bu da yok. Gençler mezun olur olmaz örneğin 4 yıl okumuş ise yaklaşık 30 bin lira borçla hayata başlıyor. Bunun evliliği, askerliği vesaire düşünüldüğü zaman bir genç 100 bin lira borç ile yaşama atılıyor. Bunu yöneticiler tarafından, iktidar tarafından gündeme getirilmesini ve gençlerimizin sorunlarının çözülmesi gerekmektedir.” şeklinde konuştu.

Başkan Baki Coşkun, KYK ile ilgili taleplerini ifade eden gençlere de destek oldu. Coşkun “Saadet Partisi olarak kardeşlerimizin yanındayız. Bu kutlu mücadelelerinde destekçileri olduğumuzu bilmelerini istiyoruz.” açıklamasında bulundu.