SAĞLIK
Giriş Tarihi : 28-07-2020 17:25   Güncelleme : 28-07-2020 17:25

BENLİ: SON İKİ HAFTADA VAKA SAYIMIZ ARTTI

BENLİ: SON İKİ HAFTADA VAKA SAYIMIZ ARTTI

Kayseri İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli, Kayseri’de vaka artışları yaşandığına dikkat çekerek, “Yaklaşık 5 ay boyunda korana ile mücadelede başarılı olduk ama son iki haftada şehrimizde vaka artışları yaşanıyor. Tüm kurum ve kuruluşlarımızda, sosyal hayatımızda maksimum önlemleri almalıyız” dedi.

Düğünlerde ve asker uğurlamalarında kabul edilemez görüntülere şahit olduklarını anlatan Doç. Dr. Benli, maske, mesafe ve sosyal mesafeye mutlaka dikkat edilmesi gerektiğini, özellikle servislerde, yemekhanelerde ve çay ocaklarında kurallara kesinlikle dikkat edilmesi veya çay ikramlarının iptal edilmesi gerektiğini söyledi.

Salgın sürecinde kendilerine yardımcı olan sanayicilere teşekkür eden Doç. Dr. Benli, “Doğru kararlar alarak ve kurallara azami derecede dikkat ederek bu süreci en az hasarla atlatmak istiyoruz. Bunu da el birliği ile yapacağız. Kurban Bayramında özellikle dikkatli olmalıyız. Bu süreçte bize destek olan sanayicilerimize ve tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz” diye konuştu. (Kurum Haber)