DÜNYA
Giriş Tarihi : 06-06-2021 18:37   Güncelleme : 06-06-2021 18:37

BAY ENERJİ “ALLAH HER ŞEYİ GÖREN VE BİLENDİR”. DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ FİDAN DİKME FAALİYETİ

BAY ENERJİ “ALLAH HER ŞEYİ GÖREN VE BİLENDİR”. DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ FİDAN    DİKME FAALİYETİ


Dünyamız genelinde ormanlar, yaban hayat alanları, su kaynakları verimli topraklar ve bitki çeşitliliğini yok ederek kocaman, kocaman villalar, taş, mermer ya da maden ocakları yapılırken (taş, mermer ve maden ocakları su kaynakların ve ormanların olmadığı taşlık alanlarda açılmalıdır. Ormanlık alanlardaki mecburi maden ocakları ise kapalı madencilik olmalıdır. Geri dönüşüm güçlendirilerek, israf azaltılarak, lüksten vazgeçilerek ve nüfus planlaması yapılarak bu ihtiyaçlar azaltılmalıdır). Derelerin suları kesilerek oradaki canlılar susuz ve gıdasız bırakarak acılar içerisinde ölüme terk edilirken. Orman aralarına ya da vadilere kaçak çöpler ya da molozlar boşaltılırken. Avcılar zaten susuz, aç ve biçare kalmış olan canlıları dört çeker araçlarla, eğitimli köpeklerle ve son model silahlarla acımasızca yok ederek ALLAH'IN KURDUĞU canlı ve bitki çeşitliliği dengesinin bozulmasını hızlandırırken... İnsanlar zararlı etkileri ile adeta ALLAH'IN kurduğu düzeni bozmak için vahşi bir şekilde saldırırken… Sosyal medyada  “DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ KUTLU OLSUN” diye mesaj yayınlamak ya da dört duvar arasına kapanmakla cennete gidilmez. Son derece lüks (Ör. Mermerden, gösterişli mezarlar…) yaptırarak cennete gidilmez. O mermerlerin çıkarılması için ALLAH'IN kurduğu düzeni bozma pahasına kaç ağaç kesildi, kaç canlının yuvası yıkıldı ve atmosferimize ne kadar CO2 savruldu biliyor muyuz? Ben biliyorum. Yüce peygamberimizin mescidi dâhil evinin toplam büyüklüğü 9 metre kareymiş. Peygamberimiz her zaman insanlara az yemeyi (tabiatı az tüketmeyi, nimetleri kıymetlendirmeyi, vücudu korumayı), ihtiyaç yoksa evcil hayvanları dahi incitmemeyi ve kıyamet kopuyor olsa dahi bulabildiğimiz fidanı toprağa gömmeyi öğüt etmiştir. 
Sefere giderken bir canlı yavrusunu emziriyor diye kocaman ordunu yolunu değiştirmiştir. Askerlerine girdiğimiz şehirlerde insanlara, hayvanlara ve bitkiler kötü davranmayınız diye öğütlerde bulunmuştur…
Lütfen! Dünyamız genelinde ALLAH'IN yarattığı cennet ve doğanın düzeni bozuluyor neredeyiz? Yerleşim yerlerimize en yakın doğaya çıkalım lütfen. Bir fidan dikelim, bir tohum ekelim, olmazsa çevre temizliği yapalım, tahribatlar varsa bu emanet cenneti korumak maksadı ile duyarlılığı yükseltebilmek için canla başla çalışalım lütfen. 
Evet. İnsanlık zararlı etkileri ile ALLAH'IN yarattığı cenneti cehenneme çevirirken sessi kalmak, kör olup görememek, israf ederek, tüketim çılgınlığı ve lüks yapılar yaparak dâhil olmak ve sonra dört duvar arasına girip baki dünya için cennet istemek… ALLAH EMANETİNE SAHİP ÇIKANI, ÇIKMAYANI VE HER ŞEYİ BİLENDİR. Saygılarımla.

AdminAdmin