YEREL
Giriş Tarihi : 13-05-2020 14:40   Güncelleme : 13-05-2020 14:40

BAŞKAN ÖZDOĞAN ÇOCUKLARI SEVİNDİRDİ

BAŞKAN ÖZDOĞAN ÇOCUKLARI SEVİNDİRDİ

Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, sokağa çıkma kısıtlaması getirilen ve normalleşme planına göre günler sonra sokağa çıkabilen 0-14 yaş grubu çocuklara oyuncak hediye etti.

Hacılar Belediyesi olarak ilçe genelindeki parklarda uzun süredir oynayamayan ve normalleşme planına göre günler sonra sokağa çıkabilen 0-14 yaş grubu çocuklara çeşitli hediyeler vererek bu mutluluklarına ortak olduklarını söyleyen Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, içinde bulunduğumuz süreci devletin aldığı kurallara harfiyen uyarak atlatılacağını ifade etti. Özdoğan sözlerini şöyle sürdürdü;

“Çocuklarımız salgın hastalık tedbirleri kapsamında uzun bir aradan sonra bugün normalleşme planına göre 11.00 ile 15.00 saatleri arasında yürüme mesafesiyle tahditli olarak dışarı çıkabildiler. Yavrularımız bu süre zarfında sabır gösterdiler. Bizde ilçe içerisinde bulunan parklarda bu vakitlerini geçiren 0 ila 14 yaş gurubu çocuklarımıza birer hediye verdik. Zabıta müdürlüğümüz ilçe genelindeki parkları dolaşarak çocuklarımızın hediyelerini ulaştırdı. Devletimizin aldığı tedbirlere,büyüğümüzle küçüğümüzle tüm vatandaşlarımızın hassasiyetle uyması bizleri sevindiriyor. Birlik ve beraberlik içerisinde bu süreci en iyi şekilde atlatacağımıza inanıyor, tüm halkımıza sağlıklı günler diliyorum. ”

ÇOCUKLAR İÇİN PARKLAR DEZENFEKTE EDİLDİ

Hacılar'da sokağa çıkma kısıtlaması getirilen ve normalleşme planına göre günler sonra sokağa çıkabilecek olan 0-14 yaş grubu için parklar dezenfekte edildi.

Hacılar Belediyesi salgın hastalık tedbirleri kapsamında sokağa çıkma kısıtlaması bulunan ve normalleşme planına göre 11.00 ile 15.00 saatleri arasında yürüme mesafesiyle tahditli olarak dışarı çıkabilecek olan 0-14 yaş grubu çocuklar için ilçe içerisinde bulunan parklarda dezenfeksiyon işlemi yaptı.

Özel olarak oluşturulan ekiplerin, ilçe genelindeki parkları, oyun gruplarını ve bankları özel solüsyonlarla dezenfekte edildiğini ifade eden Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, “Hacılar Belediyesi olarak korona virüs salgınına karşı tüm tedbirleri uyguluyoruz. Salgın nedeniyle uzun süredir sokağa çıkmaları kısıtlanan gençlerimiz ve çocuklarımız 4 saat süreyle sokağa çıkabildiler. Çocuklarımızı ve gençlerimizi korona virüse karşı korumak amacıyla ekiplerimiz parklarda çalışmalara başladı. İlçemizdeki tüm parklar, ekiplerimiz tarafından büyük bir titizlikle dezenfekte edildi.” dedi. (Kurum Haber)