YEREL
Giriş Tarihi : 30-06-2021 14:01   Güncelleme : 30-06-2021 14:01

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, GÜNE YİNE HIZLI BAŞLADI

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, GÜNE YİNE HIZLI BAŞLADI

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, sabah mesaisine esnaf ziyaretleri ve bir kısım proje inşaat çalışmalarını yerinde inceleyerek başladı. Terminal esnafının taleplerini dinleyen Büyükkılıç, Şehir Hastanesi önündeki tramvay hattı çalışmalarını, Hasta Yakını Misafirhanesi ve cami inşaatlarını yerinde inceledi.

TERMİNAL ESNAFINI ZİYARET ETTİ

Başkan Büyükkılıç ilk olarak Kayseri Şehir Terminali’ndeki esnafları ziyaret etti. Burada esnaflarla görüşen ve esnafların taleplerini dinleyen Büyükkılıç, yolculuk yapmak üzere terminalde bulunan vatandaşlara da hayırlı yolculuklar diledi.

TAKSİCİ ESNAFIN TALEPLERİNE DUYARSIZ KALMADI

Büyükkılıç, daha sonra Terminal Taksi Durağı’nda taksici esnafı ile bir araya gelerek, esnafın istek ve taleplerini not ederek, bol kazançlar temennisinde bulundu.

TRAMVAY HATTI ÇALIŞMALARI TÜM HIZIYLA SÜRÜYOR

Esnafların istek ve önerilerine de duyarsız kalmayarak, sorunlarını ve taleplerini yerinde dinleyen Başkan Büyükkılıç, esnaf ziyaretlerinin ardından şehrin ulaşımını daha konforlu hale getirebilmek amacıyla yürütülen projelerden Anafartalar-Terminal-Şehir Hastanesi-Nuh Naci Yazgan Üniversitesi-Mobilyakent Tramvay Hattı çalışmalarını denetledi. Şehir Hastanesi önündeki tramvay hattı çalışmalarını inceleyen Büyükkılıç, çalışmaların bir an önce bitmesi için gayret gösteren ekibe teşekkür etti.

HASTA YAKINI MİSAFİRHANESİ İNŞAATINI YERİNDE DENETLEDİ

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, talimatıyla projelendirilen Şehir Hastanesi karşısına yapılan ve inşaat çalışmaları tüm hızıyla süren Hasta Yakını Misafirhanesi’ndeki çalışmaları yerinde denetledi. Büyükkılıç, Kayseri’ye il dışından gelen hastaların hastanelerde tedavi görürken, yakınlarının da mağduriyetlerinin giderilmesi amacıyla Hasta Yakını Misafirhanesi yapımının hummalı şekilde devam ettiğini söyledi.

Başkan Büyükkılıç, son olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Benim rüya projem” dediği projelerden Kayseri Şehir Hastanesi kampüs alanına hayırsever tarafından yaptırılan cami inşaatını da gezerek, yetkililerden bilgi aldı.