YEREL
Giriş Tarihi : 12-05-2021 12:31   Güncelleme : 12-05-2021 12:31

BAKİ ERSOY'DAN BAYRAM MESAJI

BAKİ ERSOY'DAN BAYRAM MESAJI

 

Birlik, beraberlik, sevgi ve kardeşlik duygularının yoğun olarak yaşandığı rahmet ve mağfiret ayı Ramazan'ı, bütün coşkusuyla yaşamanın ve bir Ramazan Bayramı'na daha kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Yüzyıllardır inancımızın temelini teşkil eden, bizleri birlik ve beraberlik içinde bugünlere getiren ve yarınlara taşıyacak olan bu güzel günleri, hayatımızın her gününe taşıyabilmek ve gelecek nesillere aktarmak için bir fırsat olarak değerlendirmemiz gerekmektedir.

Her ne kadar son 1 yıl içerisinde idrak ettiğimiz bayramları zaman zaman sevdiklerimizden uzak geçirmek zorunda kalsak da gönüllerin bir olduğu, küslüklerin, dargınlıkların olmadığı, sağlıklı ve sıhhatli bayramlar yaşama hususunda üzerimize düşeni önce bir insan, sonra ise bir Müslüman olarak yapmamız gerektiğini vurgulamak istiyorum.

Bununla birlikte, bu Mübarek günlerde Filistinli kardeşlerimizin uğradığı zulmü kınıyor, terörün neden olduğu, hiçbir dini ve insani değerle örtüşmeyen bu saldırıların son bulmasını temenni ediyorum. Yine aynı şekilde kalleş terör örgütünce Mübarek Ramazan Ayı içerisinde şehit edilen askerlerimize Allah'tan rahmet diliyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm Türk-İslam Alemi'nin Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, tüm insanlık için barışa, sevgiye, kardeşliğe vesile olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum.