YEREL
Giriş Tarihi : 18-05-2020 14:01   Güncelleme : 18-05-2020 14:02

BAKİ ERSOY'DAN 19 MAYIS KUTLAMA MESAJI

BAKİ ERSOY'DAN 19 MAYIS KUTLAMA MESAJI

Bugün, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün Yüce Türk Milleti'nin bağımsızlık mücadelesinin meşalesini yakarak Samsun’a ayak basmasının 101. yılını kutluyoruz. Topraklarını kaybeden, siyasi ve ekonomik abluka altına alınan ülke ya geleceğini kuracak ya da tarih sayfalarında yerini alacaktı. Türk milleti Ata’sının önderliğinde, yaşamayı ve geleceğini kurmayı seçti. Var olma mücadelemizin kahramanı Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, manda ya da himaye ikileminde gidip gelen anlayışı gömerek tam bağımsızlık hedefiyle yepyeni bir ülkenin temellerini attı. 19 Mayıs, kurtuluş tohumlarının atıldığı gündür. 19 Mayıs Türk'ün töresinde esaretin ve gölgenin olamayacağının göstergesi olan gündür.

Aradan geçen 101 yılda, belki de yüzlerce kez iç ve dış mihraklar tarafından basiretimiz yoklanmış ve her seferinde de gayrimeşru bölücüler Türk'ün kurt töresindeki bükülmez bileği, bağımsızlık aşkını görmüşlerdir. Bize göre yenilmek, manda altında olmak, boyun eğmek 101 yıl önce de yoktur, hiçbir zaman da olmayacaktır.

Bugün zor günlerden geçtiğimiz aşikardır. Her yıl yurdumuzun dört bir yanında, ay-yıldızımızın gölgesinde coşku ve heyecanla kutladığımız bu bayramı maalesef tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de görülen koronavirüs salgını nedeniyle evlerimizde, balkonlarımızda kutlayacağız. Ancak biliyorum ki milletimiz ve devletimize güç katan, büyüklük kazandıran gençlerimizin coşkusu balkonlardan taşacaktır. Şartlar ne olursa olsun, her yerde ve her koşulda gençlerimizin coşkusu artarak devam edecektir.

Ülkemizin imarını, inşasını ve kalkınmasını hayalleri, cesaretleri ve girişimleriyle sürdüren gençlerimiz vatanımıza, milletimize, sancağımıza, devletimize ve hürriyetimize ilelebet sahip çıkacaktır.

Bu anlamda bizler de her zaman gençlerimizin yanında ve en büyük destekçisi olacağız. Yolumuz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün yolu, ışığımız ise Al bayrağımızdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, 101 yıl önce Milli mücadeleyi başlatan, başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, vatan savunmasına dahil olan  tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve özlemle anıyor, Cenab-ı Allah'tan rahmet diliyorum.