SİYASET
Giriş Tarihi : 19-09-2019 12:28   Güncelleme : 19-09-2019 13:13

BAKİ ERSOY: KAYSERİSPOR KÖTÜ YÖNETİLİYOR

MHP Kayseri milletvekili Baki Ersoy, İl başkanı Serkan Tok’un da katıldığı bir toplantı düzenleyerek, Kayserispor’un geldiği nokta ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

BAKİ ERSOY: KAYSERİSPOR KÖTÜ YÖNETİLİYOR

Ersoy’un basın toplantısında şu görüşler yer aldı.

Bugün burada şehrimizin göz bebeği Kayserisporumuzun bugün akşam gerçekleşecek olan Lansmanı öncesi yapılmış olan “Kayserispor Zirvesi” isimli program ve bu program neticesinde ortaya çıkan talihsiz tablo ile alakalı sizleri bilgilendirmek üzere toplanmış bulunmaktayız.

Öncelikle her birinize ayrı ayrı basın toplantımıza katılım sağlamanızdan dolayı teşekkür ederim.

Hepinizin bildiği gibi İl Başkanı olarak bulunduğum süreç de dahil olmak üzere şehrimizle alakalı bir çok konuda pozitif katkı sunmak amacıyla, geri durmayarak elimden geldiği kadar mücadele edip, sonuç alıncaya kadar takipçisi ve destekçisi oldum.

Milletvekili seçildiğim günden beri de özellikle şehrimizin en önemli marka değeri olan Kayserispor’umuzun başarısı ve geleceği için mücadele edip, şehrimizin dinamiklerini harekete geçirme noktasında bir çok kez çağrıda bulunup, şehrin ileri gelenlerinin maddi ve manevi olarak takımımızın yanında olmaları gerekliliğinden bahsettim.

Kendi maddi imkânlarımı seferber ettiğimi dile getirdiğim gibi örnek teşkil etmesi açısından ilk adımı da atarak Milletvekili maaşımın bir aylığını Kayserisporumuza bağışladım.

Diğer taraftan şu an kullanılan TARAFIM KAYSERİ hashtag iyle ortaya çıkan SMS destek kampanyası da ilk Kayseri Milletvekili Baki Ersoy olarak “TAM38 “ hashtagiyle kullanılması yönünde bizler tarafından söylenmiştir.

Tüm bu maddi ve manevi desteklerimi birileri eline sağlık desin diye değil, şehrimizin gözbebeği olan takımımızın daha rahat şartlarda mücadele etmesi adına yaptığımı da bilmenizi isterim.

Kayseri ve Kayserispor sevdamızın bu şehirdeki herkesten üstün olduğu bilinciyle bugün geldiğimiz noktada yaşadıklarımız tüm Kayserispor taraftarlarını üzdüğü gibi, beni de son derece müteessir etmiştir.

Dünden beri Kayserispor taraftarlarından aldığım binlerce mesaj da bunun göstergesidir ki Allah hepsinden razı olsun.

Davet edilmediğim yere gitmenin “Davetsiz giden mindersiz oturur” gerçeğinden hareketle benim için mümkün olmadığını belirtiyor, Kıymetli taraftarlarımızın “Neden orada yoksun” sorusuna verilecek cevabım olmadığı için cevabın muhatapları tarafından verilmesini rica ediyorum.

Nitekim Cumartesi günü oynanacak Denizlispor maçında arkadaşlarımla, dostlarımla omuz omuza maçı izleyeceğimi de buradan belirtmek isterim.

Herkes bilmedilir ki bizim Kayseri Sevdamız yalnızca Kayseri sınırlarında şekillenmediği gibi, Kayserispor sevdamız da bir masanın başında, ortasında, sağında ya da solunda oturmakla şekillenmez.

 

Kayserispor’un sahipsiz olmadığını, şehrin ileri gelenlerinin bir araya gelip lig başlamadan takımımıza destek olma konusunda çağrılar yaparken sahip çıkmayıp sesi çıkmayanların flaşları görünce bir masa etrafında toplanması ve bizleri hiçe sayarak bu toplantıyı gerçekleştirmeleri hususunu sizlerin vicdanlarına bırakıyorum.

Bu yok sayılma benimle birlikte bu takıma gönül vermiş taraftara yapılan bir hata olarak tarihe geçmiştir.

Elbette bu yaşananlara aziz hemşerilerim şahitlik edeceği gibi tarih de şahitlik edecektir.

Herkes şunu çok iyi bilsin ki; Bizim Kayserispor sevdamız Kapalıkale taraftarının karşılık beklemeden atan kalplerinin sesi kadar gürdür,

Bizim Kayserispor sevdamız localardan değil, tribünden akan bir yürek selidir,

Bizim Kayserispor sevdamız belli bir zaman diliminde değil, zamansızdır ,

Bizim Kayserispor sevdamız meclis kürsüsünden dile getirdiğimiz gibi, her ortamda da dile gelip anlatılacak ve uğruna mücadele edilecek kadar mekânsızdır.

O sebeple ne sevdamızı ne de tavrımızı tartışmaya açar ya da açtırırız.

Aziz Hemşehrilerim ve Kayserispor taraftarlarımız iyi bilsin ki ben Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri Milletvekili Baki Ersoy olarak, dün söylemiş olduğum ne var ise bugün de arkasındayım. Dün şehrim ve şehrimin göz bebeği takımıma verdiğim hangi söz var ise bugün de sözümdeyim.

Samimiyetle dillendirdiğimiz ve yapılmasını istediğimiz “Kayserispor Zirvesi” şehrimize hayırlı , uğurlu olsun.

Şehrimizin iyiliğine, kalkınmasına ve güçlü temsiline yapılan her adıma da 1 Baki değil, 1000 Baki feda olsun ! Sevdamız Kayseri !

Öte yandan toplantının sonunda karşılıklı soru cevap şeklinde geçen bölümde ise Baki Ersoy kendisine yöneltilen sorulara cevap vererek mevcut yönetim kurulu ile de ilgili ağır ithamlarda bulundu ve 7. Haftaya dikkat edilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Ersoy, Kayserispor’un kötü yönetildiğini, her zaman ekibi ile göreve hazır olduğunu, başkan Erol Bedir’in sürekli  yukarıdan talimat beklemesinin bir yöneticiye yakışmadığını, Bedir’e her platformda yakınlık göstermesine karşın Bedir’in sürekli farklı tavırları ile herkesi zor durumda bıraktığını altını çizdi. MEHMET FATİH KAYMAZ