SİYASET
Giriş Tarihi : 05-11-2020 16:12   Güncelleme : 05-11-2020 16:12

ATAŞ: HALKA AÇIKLAMAK ZORUNDASINIZ!

ATAŞ: HALKA AÇIKLAMAK ZORUNDASINIZ!

-AKP NE KADAR YERLİ VE MİLLİ KURULUŞ VARSA ELDEN ÇIKARMIŞTIR

-AKP İKTİDARI, SATACAK BİR ŞEY KALMADIĞINDA MALİYETLİ PROJELERİ YANDAŞ ŞİRKETLERE YAPTIRIP HAZİNE GARANTİSİ VEREREK ÜLKENİN GELECEĞİNİ İPOTEK ETTİRMİŞTİR

-AKP, VATANDAŞIN VERGİLERİYLE VERDİĞİ TAAHHÜTLERİ VATANDAŞA AÇIKLAMALIDIR, AÇIKLAMAK ZORUNDADIR

 

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) konuştu. İktidarın yerli ve millî ne kadar kamu kuruluşu varsa elden çıkardığını ifade eden Ataş, “AKP iktidarı, satacak bir şey kalmadığında ise maliyetli projeleri yandaş şirketlere yaptırıp hazine garantisi vererek ülkenin geleceğini ipotek ettirmiştir” dedi.

Meclis’te dikkat çeken bir konuşma yapan İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, iktidarın uygulamalarına tepki gösterdi. “On sekiz yıl önce iktidara gelen AKP, yerli ve millî ne kadar kamu kuruluşu varsa elden çıkarmıştır” diyen Milletvekili Dursun Ataş, bu durumu ilgili Bakanlara sorduklarında da “Ticari sır” cevabı aldıklarına dikkat çekti.

AKP, VATANDAŞIN VERGİLERİYLE VERDİĞİ TAAHHÜTLERİ VATANDAŞA AÇIKLAMAK ZORUNDADIR

Milletvekili Dursun Ataş, şunları söyledi: AKP iktidarı, Türkiye’nin en büyük şirketlerini, fabrikalarını, limanlarını, enerji tesislerini, elektrik ile doğal gaz dağıtım şebekelerini yerli ve yabancı özel şirketlere satmış; satacak bir şey kalmadığında ise maliyetli projeleri yandaş şirketlere yaptırıp hazine garantisi vererek ülkenin geleceğini ipotek ettirmiştir. Üçüncü havaalanı, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Osman Gazi Köprüsü, Avrasya Tüneli ve şehir hastaneleri başta olmak üzere firmalarla yapılan sözleşmelerde yolcu, araç ve hasta sayısı garantisi verilmiştir. Ülkenin geleceğini ipotek altına alan bu taahhütleri AKP’li bakanlara sorduğumuzda ‘ticari sır’ diyerek cevap vermiyorlar. AKP, vatandaşın vergileriyle verdiği taahhütleri vatandaşa açıklamalıdır, açıklamak zorundadır.