YEREL
Giriş Tarihi : 01-12-2020 14:03   Güncelleme : 01-12-2020 14:03

ATAŞ: AÇ KAPA, AÇ KAPA YAPARAK SORUN ÇÖZÜLEMEZ

ATAŞ: AÇ KAPA, AÇ KAPA YAPARAK SORUN ÇÖZÜLEMEZ

 

-VATANDAŞA, ESNAFA, İŞÇİYE DOĞRUDAN MADDİ DESTEK VERİLEREK, EN AZ 14 GÜN TAM KARANTİNA UYGULANMALIDIR

-VATANDAŞ PERİŞAN, İŞSİZLİK ARTIYOR, ENFLASYON VATANDAŞI EZİYOR, MERKEZ BANKASI’NDA REZERV KALMAMIŞ, HAZİNE TÜKENMİŞ, AMA BİZ BÜYÜYORUZ

-VATANDAŞIN AKLIYA ALAY ETMEYİN

VATANDAŞA, ESNAFA EVDE KAL DİYENLER, NE YER NE İÇERLER DİYE DÜŞÜNMÜYOR, ANACAK YANDAŞA GELİNCE YAĞDIRIYORLAR

-ÜLKE KAYNAKLARI NE YAZIK Kİ, BU ZOR GÜNLERDE DE VATANDAŞA AKTARILACAĞINA YANDAŞLARA PAYLANIYOR

-VATANDAŞ BÜYÜYENLERİ GÖRÜYOR. SERVETLERİNE KİMLERİN SERVET KATTIĞINI BİLİYOR

 

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, AKP iktidarının açıkladığı Koronavirüs tedbirleri ile ilgili olarak, “Aç kapa, aç kapa yaparak bu sorun çözülemez” dedi. Vatandaşın, esnafın ekonomik sıkıntı içerisinde kıvrandığını kaydeden Ataş, “Vatandaşa, esnafa, işçiye doğrudan maddi destek verilerek, en az 14 gün tam karantina uygulanmalıdır” şeklinde konuştu.

Açıklanan büyüme rakamlarına da tepki gösteren Ataş, “TÜİK açıklar da büyüme olmaz mı? Esnaf perişan, vatandaş ekmeğe muhtaç, çiftçi kredisini ödeyemiyor, işsizlik artıyor, enflasyon vatandaşı eziyor, Merkez Bankası’nda rezerv kalmamış, hazine tükenmiş, yani tam takır, ama biz büyüyoruz. Vatandaşın aklıya alay etmeyin” dedi.

 

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, vatandaşın sesi olmayan devam ediyor. Ataş, Cumhurbaşkanı ve aynı zamanda AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Koronavirüs tedbirlerinin bundan öncekiler gibi yine sorunu çözmekten uzak olduğunu söyledi.

AÇ KAPA, AÇ KAPA YAPARAK BU SORUN ÇÖZÜLEMEZ

Açıklanan tedbirlerin vatandaş cephesinde yine hayal kırıklığı ile sonuçlandığını ifade eden Ataş, “Artan Koronavirüs vakalarının ardından yeni tedbirlerin alınması gerekiyordu. Sayın Cumhurbaşkanı yeni tedbirleri açıkladı ve görüldü ki, açıklanan tedbirler yeterli değildir. Aç kapa, aç kapa yaparak bu sorun çözülemez. Vatandaşa, esnafa, işçiye doğrudan maddi destek verilerek, en az 14 gün tam karantina uygulanmalıdır” dedi.

ÜLKE KAYNAKLARI NE YAZIK Kİ, BU ZOR GÜNLERDE DE VATANDAŞA AKTARILACAĞINA YANDAŞLARA PAYLANIYOR

“Esnafa bir aç bir kapa diyorsunuz. Desteğe gelince de ortada görünmüyorsunuz” diyen İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, iktidara tepki göstererek, şu ifadeleri kullandı: Esnafı, vatandaşı bankaların faiz sarmalına teslim ediyorsunuz. Vatandaşın halini sormuyorsunuz, ama lafa gelince mangalda kül bırakmıyorsunuz. Vatandaşa, esnafa evde kal diyenler, ne yer ne içerler diye düşünmüyor, anacak yandaşa gelince yağdırıyorlar. Ülke kaynakları ne yazık ki, bu zor günlerde de vatandaşa aktarılacağına yandaşlara paylanıyor. Yandaşlar milyonlarla gününü gün ederken, vatandaş ekonomik açıdan kıvranıyor. Geçim derdine düşen vatandaşın hali görmezden gelinerek, pembe tablolar çizilerek adeta vatandaşın aklıyla alay edilmeye devam ediliyor ” dedi.

ESNAF, VATANDAŞ PERİŞAN, ÇİFTÇİ KREDİSİNİ ÖDEYEMİYOR, AMA BÜYÜYORUZ!

Büyüme rakamlarının da açıklandığını ifade eden Ataş, vatandaşın ekonomik açıdan küçüldüğünü, alım gücünün her geçen gün azaldığına dikkat çekerek, “Bu nasıl büyüme? Büyüyen kimler?” diye sordu. Ataş, “Büyüme rakamları açıklandı. TÜİK açıklar da büyüme olmaz mı? Esnaf perişan, vatandaş ekmeğe muhtaç, çiftçi kredisini ödeyemiyor, işsizlik artıyor, enflasyon vatandaşı eziyor, Merkez Bankası'nda rezerv kalmamış, hazine tükenmiş yani durum tam takır, ama ‘biz büyüyoruz’ İnanırsan! Etrafımızda yüzde 6,7 büyüyen kimse yok. Büyüyen kim? Vatandaş büyüyenleri görüyor. Servetlerine kimlerin servet kattığını biliyor. Ülke kaynaklarının kimlere peşkeş çekildiğini görüyor. Günü geldiğinde de bunların hesabını soracak. Vatandaş tükenmiş ve çözüm üretemeyen, tek derdi koltuk sevdası olan bu iktidara gereken cevabı sandıkta verecektir” şeklinde konuştu.